رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پرداخت تسهیلات بدون وثیقه ظلم به مردم است


23 فروردين, 1397 - 16:05 -- روابط عمومی 1
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

پرداخت تسهیلات بدون وثیقه ظلم به مردم است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: با اعطای تسهیلات اشتغالزایی بدون دریافت وثیقه و ضامن که حق دیگران را پایمال می کند، مخالف بوده و آنرا ظلم به مردم می دانیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"سید ابوالفضل رضوی " بعد از ظهر امروز پنجشنبه در دیدار با نخبگان و کارآفرینان روستایی استان قزوین با بیان این مطلب، افزود: در ایجاد اشتغال پایدار روستایی موانع را مرتفع کردیم  ولی اعطای تسهیلات اشتغالزایی بدون دریافت وثیقه را ستم به حق مردم می دانیم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: بانک های کشاورزی،پست بانک،توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید برای ارایه وام به طرح های روستایی نباید وثیقه شهری از کارآفرینان مطالبه کنند چون مطالبه چنین وثایقی براساس بخشنامه های ابلاغی تخلف محسوب می شود.
رضوی ادامه داد: این سه بانک باید طی 2 هفته طرح های کارآفرینان روستایی را مورد بررسی قرار دهند و در صورت اطاله زمان بیش از این فرصت تخلف کرده اند.
وی افزود: از بانک سینا در کل کشور در خصوص حمایت از طرح های کارآفرینی رضایت خوبی وجود دارد و استان قزوین نیز باید از این بانک بهره برداری بیشتری کند.
این مسئول با تاکید بر تلاش برای رفع مشکلات در حوزه سرمایه گذاری،گفت: براساس تحقیقات و بررسی های صورت گرفته 64 درصد موانع مربوط به این بخش مربوط به مسایل اخذ تسهیلات،20 درصد مربوط به مدیریت شرکت ها و واحدهای کارآفرین و 16 درصد به مشکلات مالی اختصاص دارد.
رضوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: توسعه مبتنی بر برنامه هدف و انگیزه بزرگی است که ابتدا برای دست یابی به آن باید اصل هشتم قانون اساسی که امر به معروف و نهی از منکر است را جدی بگیریم.
وی اضافه کرد: باید برای جلوگیری از بزرگتر شدن مشکلات کشور اصل هشتم قانون اساسی را جدی تر گرفت و بدون پروا و تعارف مشکلات و کمبودها را با مسئولان در میان گذاشت.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از روز گذشته به منظور بازدید از توانمندیهای روستایی قزوین و بررسی روند تسهیلات اشتغالزایی روستایی به این استان سفر کرده است.
دیدار با چند تن از شخصیت های سیاسی و مذهبی، بازدید از 2 روستای بخش کوهین و شرکت در چند نشست از برنامه های سفر رضوی به قزوین بود.