رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیران،حل مشکلات کارآفرینان را اولویت اساسی بدانند


23 فروردين, 1397 - 16:13 -- اداره کل روابط ...
تاکید استاندار:

مدیران،حل مشکلات کارآفرینان را اولویت اساسی بدانند

قزوین بدون شک در پرداخت تسهیلات جزو چهاراستان اول کشور است
استاندار قزوین گفت: کارآفرینان در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی نقش موثری دارند و حل مشکلات آنها نیز باید اولویت اساسی مدیران باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" عبدالمحمد زاهدی" بعد از ظهر امروز پنجشنبه در دیدار با نخبگان و کارآفرینان روستایی که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در استانداری قزوین برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: حدود 1700 یا 1800هزار میلیارد ریال معوقات بانکی در کشور وجود دارد که مشکلات زیادی را برای بانک ها برای اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و کارآفرین به وجود آورده است.
وی اضافه کرد:تنها 20 درصد مشکلات بانکی برای ارایه تسهیلات ویژه کارآفرینان به مدیران و کارکنان بانکی ارتباط دارد و مابقی به مرکز، آیین نامه ها و دستور العمل ها باز می گردد که باید برای حل آنها چاره اندیشی کرد.
حدود 1700 یا 1800هزار میلیارد ریال معوقات بانکی در کشور وجود دارد که مشکلات زیادی را برای بانک ها برای اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و کارآفرین به وجود آورده است.
استاندار قزوین ادامه داد: قزوین بدون شک در پرداخت تسهیلات جزو چهاراستان اول کشور است و امیدواریم با هم افزایی دستگاه ها و همکاری بانک ها مشکلات واحدهای کارآفرین را در دریافت منابع بانکی حل کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین نیز گفت: هر نوع فعالیتی در حوزه اشتغال روستایی باید توسط کارآفرینان و نخبگان روستایی صورت گیرد و توجه به نگرانی ها و دغدغه های این قشر اهمیت دارد.
علی فرخزاد افزود: باید با آسیب شناسی و توجه به دغدغه های این قشر برای رفع مشکلات کارآفرینان و نخبگان روستایی اقدام کرد.
وی افزود: متاسفانه در تخصیص تسهیلات به طرح های کارآفرینی روستایی یک نسخه واحد برای تمامی متقاضیان پیچیده می شود که جوابگو نیست و باید رسته های اشتغالزایی را به صورت تخصصی تر مورد بررسی قرار داد.
این مسئول ادامه داد: در روستاها بدون نظر دهیاران و شوراها نمی توان کاری را پیش برد و باید از ظرفیت این افراد بیشتر و بهتر بهره برداری کرد.
فرخزاد خاطر نشان کرد: بانک های پست بانک و سینا همکاری خوبی را در زمینه اعطای تسهیلات به طرح های اشتغالزایی روستایی داشته اند ولی موضوع حل مشکلات مربوط به وثیقه این تسهیلات باید خاص تر دیده شود.

کلید واژه ها: