رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دیدار مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با امام جمعه قزوین


26 فروردين, 1397 - 08:00 -- اداره کل روابط ...

دیدار مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با امام جمعه قزوین

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، به همراه بازرسین ستاد صیانت از حقوق شهروندی استانداری قزوین با آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" مریم بیدخام" در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فرآیند بازرسیهای انجام شده در تسهیلات نوروزی ستاد صیانت استان گفت : براساس ابلاغیه  ستاد صیانت وزارت کشور در زمینه خدمات نوروزی دستگاه های خدمات رسان ، در نوروز امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه ریزی های لازم  در زمینه ارائه خدمات مناسب به گردشگران و مسافرین صورت گرفته است.
دبیر ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان با تاکید بر اینکه رعایت حقوق شهروندی همان حق الناس است که ریشه در مفاهیم قرآنی و اسلامی نیز دارد ، یادآور شد لازمه شهروندی، برخورداری از حقوق وامتیازات خاص جامعه بدون تبعیض و تمایز است و لذا ضروری است  برای افزایش رضایت مندی مردم در این خصوص تلاش بیشتری شود .
مریم بیدخام ادامه داد : ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی به استناد ابلاغیه رئیس جمهوروقت  به وزیر کشور ، ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان تشکیل شد و این ستاد در دو محور حقوق شهروندی  و عفاف و حجاب  ایفای نقش نموده است .
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی گفت : 35 بازرس ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در قالب یازده تیم بازرسی ، وظیفه ارزیابی و بازرسی عملکرد دستگاه‌های خدمات رسان نوروزی را در ایام نوروز در سطح استان عهده دار بودند.
وی با اشاره به بازتاب بسیار مثبت بازرسیهای انجام شده در سال گذشته یادآور شد  در سال گذشته بیش از 110 دستگاه مورد بازرسی قرار گرفتند و مورد به مورد محاسن و معایب هر یک جداگانه به آنها ابلاغ و از دستگاههای برتر تقدیر و همچنین  به دستگاههایی که دارای نقصان بودند تذکر داده شد .
    ایشان افزود : ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استانداری در جهت رضایتمندی و خدمات بهینه به گردشگران نوروزی و عموم مردم علاوه  بر ارزیابی دستگاه های  خدمات رسان در ایام نوروز  ، عملکرد دستگاه های اجرایی و مراکز دولتی و غیردولتی استان را  سالانه مورد ارزیابی قرار می دهد .
وی تصریح کرد : جایگاه شورای فرهنگ عمومی استان که به ریاست امام جمعه محترم تشکیل می شود ظرفیت بسیار خوبی برای هم افزایی بیشتر برنامه های ستاد صیانت استان می باشد که موجبات هم افزایی بیشتر برنامه های دستگاه اجرایی را در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و ارتقاء حقوق شهروندی فراهم می نماید.