رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

میزان سرانه مطالعه و وضعیت کنونی کتاب در کشور، متناسب با شأن، داعیه فرهنگى ایران و هدف هاى ترسیم شده براى جمهورى اسلامى نیست


27 فروردين, 1397 - 11:22 -- فرمانداری بوئین...
فرماندار بوئین زهرا

میزان سرانه مطالعه و وضعیت کنونی کتاب در کشور، متناسب با شأن، داعیه فرهنگى ایران و هدف هاى ترسیم شده براى جمهورى اسلامى نیست

نمایشگاه کتاب بویین ‌زهرا با حضور فرماندار، بخشدار، فرمانده انتظامی و جمعی از مسئولان شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوئین زهرا ،

رحمانی فرماندار شهرستان در حاشیه این مراسم با اشاره به میزان سرانه مطالعه گفت: وضع کنونى کتاب در کشور، متناسب با شأن، سابقه و داعیه فرهنگى ایران و هدف هاى ترسیم شده براى نظام مقدس جمهورى اسلامى نبوده و لزوم‌ تلاش مضاعف متولیان امر در راستای ترویج و تشویق جامعه به مطالعه، بیش از پیش احساس میشود‌.

وی در این رابطه ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقش پر رنگ آموزش و پرورش اشاره نمود و افزود: آموزش و پرورش از نهاد های تاثیر گذار در این مهم این بوده که می تواند با برنامه ریزی های هدفمند خود، ضمن پاسخگویی به نیازهای روحی دانش آموزان، انگیزه مطالعه، شناخت فضائل اخلاقی، فکر کردن و لذتِ خواندن را برای دانش‌آموزان فراهم کند.

گفتنی است نمایشگاه کتاب بویین‌زهرا به مدت یک هفته در دو نوبت صبح و عصر با ارائه ۵۰% تخفیف، در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر دایر میباشد.