رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

با گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری آسیب های اجتماعی کاهش می یابد


27 فروردين, 1397 - 13:56 -- اداره کل روابط ...
بیدخام در مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی:

با گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری آسیب های اجتماعی کاهش می یابد

هنرمندان ،نقش بی بدیلی در تبیین حقوق شهروندی دارند
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: با گسترش فعالیت های فرهنگی،آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" مریم بیدخام " پیش از ظهر امروز دوشنبه در مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی با بیان این مطلب افزود: برای تبیین حقوق شهروندی ضمن غافل نشدن از نقش بی بدیل هنرمندان، باید نهایت استفاده از ظرفیت آنها نیز به عمل آید.
وی این مراسم باید سرآغاز تحول برنامه های فرهنگی، هنری باشد و با استفاده از نظر هنرمندان در این زمینه برنامه ریزی مناسبی به عمل آید.
وی اضافه کرد: بی شک،هفته هنر انقلاب بهترین فرصت است تا در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ارزش های آن به همراه اندیشه ها و آرمان های امام خمینی (ره) را به نسل جوان معرفی کرد.
بیدخام با بیان اینکه هنرمندان به عنوان افراد محدود جامعه همواره در بین مردم از احترام و تکریم خاصی برخوردار هستند، ادامه داد: با توجه به اینکه هنرمندان کشور همیشه نقش خود را با زبان هنر ایفا می کنند از این رو در فرهنگ سازی سهم به سزایی نیز دارند.
وی با بیان اینکه، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی در جامعه آسیب های اجتماعی نیز کاهش می یابد،ادامه داد: توانایی هنرمندان است که با برنامه های مختلف در طی سال جوانان را جذب فعالیت های خود کرده و اگر آنان نقش خود را ایفا کنند، جامعه ای لطیف و عاری از خشونت خواهیم داشت.
وی در پایان افزود: هنرمندان در عرصه های مختلف انقلاب و دفاع مقدس همیشه همراه مردم بوده اند و در ادامه این مسیر نیز می توانند با زبان هنر خود اندیشه های آحاد جامعه را هدایت کنند.
20 تا 27 فروردین ماه به مناسبت سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی به عنوان هفته هنر انقلاب نام گذاری شده است.