رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قزوین ؛رتبه هشتم کاهش نرخ بیکاری در کشور


28 فروردين, 1397 - 15:30 -- اداره کل روابط ...
معاون اقتصادى استاندار خبر داد:

قزوین ؛رتبه هشتم کاهش نرخ بیکاری در کشور

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: با اقدامات و برنامه های انجام شده در سال گذشته استان قزوین رتبه هشتم کشور را در کاهش نرخ بیکاری کسب کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی "  معاون اقتصادی استاندار قزوین در دومین جلسه کارگروه اشتغال استان خبر داد : نرخ بیکاری استان قزوین در سال پایان سال گذشته به ۱۰.۷ و نرخ مشارکت اقتصادی استان  ۳۹.۲  رسید.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری قزوین 1.4درصد کمتر از متوسط نرخ بیکاری کشور است، به سهم اشتغال استان در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: سهم اشتغال در حوزه کشاورزی با 18.2درصد، 1.4 درصد نسبت به سال 95 کاهش داشته است.

حبیبی ادامه داد: سهم اشتغال استان در بخش صنعت نیز با 37.8 درصد، افزایشی 2.3 درصدی به خود دید و در حوزه خدمات نیز با 44 درصد، کاهشی یک درصدی را شاهد بودیم.

وی در ادامه با تاکید بر آمادگی استان در حمایت از طرح های گلخانه ای،دامداری صنعتی و تعاونی ها،گفت: توسعه و گسترش مجتمع های گلخانه ای از اولویت های اساسی استان در سال جاری بوده و در آینده از تمام فرمانداری ها خواهیم خواست در هر شهرستان حداقل یک مجتمع گلخانه ای 100هکتاری احداث کنند.

وی در ادامه بر تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از سوی بانک های عامل استان تاکید کرد و گفت: در حوزه اشتغال فراگیر نیز استانداری قزوین از طرح های موثر در شهرستان ها حمایت می کند و تمام نگرانی ما این است که در صورت عدم ارایه طرح در این بخش اعتبارات اشتغال فراگیر از استان پس گرفته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین همچنین به توسعه شهر آبگرم اشار کرد و افزود: آبگرم قزوین به خاطر داشتن آب های گرم و ظرفیت های موثر، توانایی تبدیل شدن به یک شهر گردشگری را دارد و ساخت مجتمع های آبدرمانی و اقامتی در این شهر هم اکنون با رشد فیزیکی 50درصدی توجیه کاملا اقتصادی از نظر اشتغال داشته و این شهر را متحول خواهد کرد که باید از چنین طرح هایی حمایت کنیم.