رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اعضای خانواده با آموزش‌های فراگرفته می‌توانند علاوه بر جلوگیری از مصرف مواد مخدر در درمان معتادین و جلوگیری از بازگشت آنان به دامان اعتیاد، نقش اساسی ایفا نمایند.


1 ارديبهشت, 1397 - 11:44 -- فرمانداری بوئین...
فرماندار بوئین زهرا

اعضای خانواده با آموزش‌های فراگرفته می‌توانند علاوه بر جلوگیری از مصرف مواد مخدر در درمان معتادین و جلوگیری از بازگشت آنان به دامان اعتیاد، نقش اساسی ایفا نمایند.

جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان به ریاست فرماندار بویین‌زهرا با حضور بخشداران بخش‌های تابعه، روسا و کارشناسان ادارات مربوطه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوئین زهرا ،

علی رحمانی فرماندار در این جلسه با اشاره به لزوم آموزش خانواده‌ها به ویژه بانوان جهت پیشگیری از اعتیاد و حمایت از عضو بهبود یافته افزود: اعضای خانواده با آموزش‌های فراگرفته می‌توانند علاوه بر جلوگیری از مصرف مواد مخدر در درمان معتادین و جلوگیری از بازگشت آنان به دامان اعتیاد، نقش اساسی ایفا نمایند.

وی در این رابطه به اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی ویژه بانوان در روستای سولیقان بخش دشتابی اشاره نمود.

رییس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان در ادامه نقش مهم معلمان و مبلغان دینی به عنوان افراد آموزش دهنده و تاثیرگذار در جلوگیری از مصرف مواد در نوجوانان و جوانان مهم دانسته و اظهار داشت: روحانیون و معلمان در جایگاه مناسبی جهت اطلاع رسانیِ عواقب سوء مصرف مواد مخدر به والدین، نوجوانان و جوانان قرار دارند‌.

ایشان در ادامه به استفاده از ظرفیت های اجتماعات مذهبی بویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در راستای آگاهی بخشی از خطرات و عواقب سوء مصرف مواد در جامعه تاکید نمود.

فرماندار شهرستان در بخش پایانی سخنان خود به حمایت کامل دولت از سازمانهای مردم‌نهادی که در زمینه مبارزه با مواد فعالیت میکنند اشاره کرد و نقش این مجموعه ها را در این خصوص غیر قابل انکار و بسیار کارساز دانست.