رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

یادواره ی 600 شهیدشهرستان تاگستان برگزار می شود.


3 ارديبهشت, 1397 - 23:52 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار شهرستان تاکستان

یادواره ی 600 شهیدشهرستان تاگستان برگزار می شود.

سیاوش طاهرخانی فرماندارشهرستان تاکستان از برگزاری یادواره ی 600 شهید شهرستان تاکستان درتابستان 97 خبرداد .

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه ی قزوین

جلسه هماهنگی برگزاری گنگره گرامی داشت  سه هزارشهید استان و یادواره ی 600شهید شهرستان ناکستان صبح امروز به ریاست سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان،باحضور سرهنگ حسینانی فرمانده سپاه  ناحیه امام علی (ع)تاکستان و جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد .

سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه شعبان المعظم و اعیاد ولادت حضرت امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و امام سجاد(ع) و با عنایت به نزدیک بودن آغاز  کنگره ی ۳۰۰۰شهید در استان قزوین اظهار کرد : انتقال ارزش های انقلاب ودفاع مقدس  به نسل آینده خصوصا نسل جوان در صورتی محقق می شود که ما بتوانیم  رشادت،ایثارگری ها و فداکاری های  رزمندگان،حانبازان،اسراو شهدا را درقالب برنامه های فرهنگی،ارزشی و عقیدتی به تصویر بکشیم.

 

طاهرخانی با توجه به تقارن سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با ماه مبارک رمضان گفت : مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) از جایگاه ویژه ای برخوردار است که بایستی با برنامه ریزی مناسب با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شود .

سرهنگ حسینیانی فرمانده سپاه ناحیه امام علی (ع) شهر تاکستان نیر با اشاره به کنگره ی سه هزار شهید استان قزوین گفت : قریب به نود درصد ماموریت در جمع آوری آثار شهدا و جانبازان استان با پیگیری هاوبرنامه ریزی های مسئولین  مرتبط انجام شده است ،که کلیه این آثار تا قبل از آغاز کنگره تقدیم دفتر فرماندهی کل قوا ی کشور می شود.

وی ادامه داد‌: یکی از اهداف این کنگره جلوگیری از انحراف این آثار و حفظ گنجینه ها ی با ارزش دفاع مقدس و انتقال آن به نسل های بعدی است .

حسینیانی به برگزاری یک شبه کنگره در شهرستان تاکستان تحت عنوان "یادواره شهدای "شهرستان تاکستان خبرداد و گفت : این کنگره در آینده‌ای نزدیک با حضور مسؤولان کشوری و استانی به میزبانی شهرستان تاکستان برگزار می‌شودو ادامه داد فضاسازی و تبلیغات این کنگره از مهم ترین اقدامات مسئولین  امر می باشد .

وی در پایان گفت : علاوه بر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس جمع آوری عملکرد ۴۰ساله ی انقلاب اسلامی در تمامی ادارات و نهاد های شهرستان تاکستان یکی از وظایف ما در تحقق آرمان های شهدا و جانبازان می باشد و افزودمردم و مسئولان باید در اجرای این برنامه بزرگ فرهنگی به عنوان برجسته ترین رویداد فرهنگی شهرستان بکوشند.

ایرج طاهرخانی معاونت سیاسی امنیتی فرمانداری تاکستان نیز دربخش پایانی این جلسه ضمن اشاره به اهمیت جایگاه ایثارگران و اثرات معنوی برگزاری کنگره ،ادامه داد: شورای سیاست‌گذاری متشکل از استاندار قزوین به عنوان رئیس شورا، سردار شاهرخی فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) به عنوان جانشین شورا و جمع 11 نفره از مدیران کل استان به عنوان رؤسای کمیته‌های شورای سیاست‌گذاری هستند که هر یک در بخش‌های مختلف، پروژه‌هایی را مدیریت و اجرا می‌کنند.