رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شهرستان بویین‌زهرا با گستره‌ای قریب به3000کیلومتر مربع و موقعیت زلزله‌خیزی آن نیازمند تدابیر خاصی در حوزه فوریت های امدادی میباشد


20 ارديبهشت, 1397 - 09:21 -- فرمانداری بوئین...
فرماندار بوئین زهرا

شهرستان بویین‌زهرا با گستره‌ای قریب به3000کیلومتر مربع و موقعیت زلزله‌خیزی آن نیازمند تدابیر خاصی در حوزه فوریت های امدادی میباشد

به مناسب "۸ می" روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر فرماندار، بخشدار مرکزی و رییس اداره ورزش‌و‌جوانان شهرستان با حضور در ساختمان این سازمان در شهر بویین‌زهرا با اعضای شورای اجرایی و کارکنان این مجموعه دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوئین زهرا ،

رحمانی فرماندار شهرستان در این دیدار با اشاره به رخداد‌های طبیعی که شهرستان در سالیان گذشته به خود دیده است گفت: شهرستان بویین‌زهرا با گستره‌ای قریب به 3000 کیلومتر مربع و موقعیت زلزله‌خیزی آن نیازمند تدابیر خاصی در حوزه فوریت های امدادی میباشد.

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان در ادامه ضمن تاکید بر آموزش و پرورش نیروهای متخصص در هلال احمر به اهمیت آموزش همگانیِ امداد و نجات پرداخت و اظهار داشت: با عنایت به اینکه هر عضو خانواده می تواند هنگام وقوع حوادث، تا رسیدن متخصص و انتقال مصدوم به مراکز درمانی، اقدامات اولیه را انجام دهد، کار آموزش همگانی را در اولویت فعالیت های خود قرار دهید.

وی در این رابطه افزود: هر چه در راه آموزش همگانی گام‌های بلندتری بردارید، یکی از ماموریت های اصلی این جمعیت را به نحو مطلوب انجام داده‌اید.

رحمانی در بخش پایانی سخنان خود مسئولان امر را به بهره‌برداری بیشتر از ظرفیت شوراهای اسلامی و دهیاری روستاها در راستای عضوگیری، آموزش‌ و ارتقاء سطح کمی و کیفی امکانات و منابع انسانی جمعیت هلال احمر توصیه نمود.

جمعیت هلال احمر شهرستان بویین‌زهرا از ۷۶ نیروی امدادگر فعال و ۲۰۰ نیروی داوطلب آماده به کار بهره‌مند میباشد که تحت مدیریت حسین خاکباز مدیر جوان این مجموعه اداره میشود.