رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت تدوین برنامه توسعه ی فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی در مناطق محروم


22 ارديبهشت, 1397 - 10:11 -- اداره کل روابط ...
استاندار:

ضرورت تدوین برنامه توسعه ی فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی در مناطق محروم

استاندار قزوین بر ضرورت تدوین برنامه توسعه ی فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی در مناطق محروم با هدف ماندگاری روستاییان در روستاها تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی"  صبح امروز درجلسه کارگروه راهبردی- عملیاتی  توسعه ی شهرمناطق محروم که با حضور بابایی صالح نماینده مردم شهرستان های آوج و بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی در سالن جلسات حوزه استاندار تشکیل شد، با بیان این مطلب ادامه داد: یکی از عمده ترین دلایل وجود مناطق محروم در کشور نبود برنامه و عدم توجه به برنامه ریزی و اجرایی کردن آن در تصمیمات است.
استاندار قزوین افزود: با مروری به گذشته به این حقیقت می رسیم که در طول 40 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به اندازه ی طول تاریخ در کشور خدمات رسانی صورت گرفته است ولی چرا با وجود این امر هنوز ما شاهد مناطق محروم هستیم؟
وی بیان کرد: یکی از عمده ترین دلایل وجود مناطق محروم در کشور نبود برنامه و عدم توجه به برنامه ریزی و اجرایی کردن آن در تصمیمات است.
زاهدی ادامه داد: جمعیت 76 درصدی روستاها در حال حاضر به 30 درصد کاهش یافته است با توجه به اینکه دلیل بروز این امر عدم بررسی کارشناسی این مشکل می باشد.
استاندار قزوین افزود: یکی از مهم ترین دلایل اینکه روستاییان به مهاجرت و سکونت در شهرها تمایل دارند این است که تنها  به خدمات رسانی زیربنایی و عمرانی روستاها توجه شده است و به توانمندسازی روستاییان ولی به تقویت ابعاد زندگی ،توسعه ی و فضاسازی حوزه های فرهنگی؛ اجتماعی و اقتصادی در این مناطق توجه نداشتیم.
استاندارقزوین با تاکید بر به روز رسانی سند راهبری شهرستان های استان نیز بیان کرد: دستگاههای اجرایی تا یکماه آینده بررسی برنامه های خود را به معاونت اقتصادی اعلام کنند تا با مشارکت سازمان مدیریت و برنامه ریزی این سند اصلاح و در قالب یک برنامه مشخص به وزارت کشور ارسال شود.
استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: فراهم ساختن زمینه ی مناسب و اجرای برنامه های تشویقی برای حضور سرمایه گذاران  در مناطق محروم استان یک ضرورت است که مدیران می بایست به آن توجه خاصی داشته باشند.
زاهدی ادامه داد: شهرستان آوج منطقه محروم در استان است که بایستی مورد توجه قرار گیرد ولی در خصوص افزایش  اعتبارات تخصیص یافته به این شهرستان می بایست بررسی کارشناسی انجام شود. 

کلید واژه ها: