رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اولین نشست تخصصی دانشگاه،صنعت و دستگا ههای اجرایی در آبیک برگزار شد


24 ارديبهشت, 1397 - 09:43 -- روابط عمومی فرم...

اولین نشست تخصصی دانشگاه،صنعت و دستگا ههای اجرایی در آبیک برگزار شد

با حضور حسینی فرماندار آبیک اولین نشست تخصص دانشگاه، صنعت ودستگاههای اجرایی در سالن اجتماعات موسسه آموزش عالی بصیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آبیک ،

. سیدمحمد حسینی فرماندار آبیک در نخستین نشست تخصصی دانشگاه، صنعت و دستگاه‌های اجرایی با رویکرد حمایت از کالای ایرانی

و با تاکید بر تشکیل کمیته اجرایی ارتباط صنعت و دانشگاه در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی بصیر شهرستان آبیک افزود: در این دبیرخانه علاوه بر صنعت باید به موضوعاتی همچون آسیب‌های اجتماعی، محیط زیست، سرمایه‌گذاری و غیره پرداخته شود تا با ارائه طرح‌های مناسب از سوی متخصصان، برای رفع موضوعات مختلف گام‌های موثری برداشته شود.

ایشان ادامه داد:طرح‌های دانشگاهی در زمینه‌های مختلف شهرستان آبیک اعم از صنعت، سرمایه‌گذاری و آسیب‌های اجتماعی نباید طرح‌های آزمون و خطا باشد بلکه باید قابلیت اجرایی داشته باشد.

حسینی اضافه کرد: از سوی دولت در زمینه طرح‌های دانش بنیان تسهیلات خوبی پیش‌بینی شده و از انرژی‌های نو هم استقبال می‌شود.

این مسؤول اصلی‌ترین نیاز هر جامعه و سازمان برای رسیدن به اهداف خود را نیروی انسانی ذکر و اذعان کرد: تمام  زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی شهرستان آبیک وجود دارد اما به دلیل سوء مدیریت در برخی واحدها شاهد چالش‌هایی هستیم که برای دولت و سرمایه‌ای که هزینه شده مشکل ایجاد شده که بر بیکاری هم تاثیر دارد.

فرماندار شهرستان آبیک افزود: خلأ دانشگاه در عرصه صنعت احساس می‌شود و می‌توان با استفاده از نیروهای قوی و ظرفیت‌های علمی برای رفع مشکلات صنعت شهرستان آبیک گام برداشت.

حسینی ادامه داد: شاه کلید رفع مشکلات صنعت ورود مراکز علمی به این عرصه است و از حالت سنتی بودن باید خارج شویم این در حالی است که منابع ،اعم از پول و تسهیلات ارزان قیمت با سودهایی با درصد کم وجود دارد اما طرحی برای رفع مشکلات حوزه صنعت وجود ندارد.

حسینی یادآور شد: جرقه رفع مشکلات صنعت باید از سوی دانشگاه‌های شهرستان آبیک زده شود تا با ارائه طرح‌های علمی، سرمایه را در کانال سرمایه‌گذاران قرار دهیم و بر اساس مطالعه دقیق، از ظرفیت سرمایه‌گذاران استفاده کنیم.