رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حل مشکلات روستاها با رویکرد علمی امکان پذیر است


24 ارديبهشت, 1397 - 09:46 -- روابط عمومی 1
مدیرکل دفتر روستایی استانداری:

حل مشکلات روستاها با رویکرد علمی امکان پذیر است

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین گفت: برای حل مشکلات مناطق روستایی با رویکرد علمی، از فعالیت استارت آپ ها و ایده های نوین در مناطق مختلف شهری و روستایی حمایت می کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" اکرم نجفی" در همایش شوراهای اسلامی بخش الموت غربی که روز یکشنبه در مجتمع فرهنگی شهر رازمیان برگزار شد اظهارداشت: شوراهای با کمترین توقع و چشم داشت در مسیر توسعه مناطق شهری وروستایی نقش موثری ایفا کرده اند و کمک دولت بوده اند.
وی اضافه کرد: وقتی مصوبه ای با مشارکت شوراها و حضور مسئولان استان داریم باید در چارچوب قانون اجرایی شود زیرا این مسائل برخاسته از نیازهای منطقه و ساکنان است.
نجفی تصریح کرد: خدمات دولت از ابتدای دولت یازدهم در سطح گسترده ای ارائه شده و شاهد تحول اساسی در روستاها هستیم و تخصیص اعتبار به روستاهای فاقد دهیاری، توجه به اشتغال روستاییان، پرداخت هدفمند تسهیلات به روستاها از کارهای ارزشمندی است که باید از این فرصت برای رونق روستا و کارآفرینی استفاده کنیم.
وی بیان کرد: ساخت مرکز پسماند جمع آوری زباله در رازمیان، ایجاد اقامتگاه در روستای پرچکوه، روکش آسفالت روستاها، از کارهای خوبی است که در الموت غربی اجرا شده و آمادگی داریم برای سالم سازی محیط زیست از طرح های پسماند از سوی دهیاریها استقبال و حمایت کنیم.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین یادآورشد: اعتبارات اجرای طرح پسماند از محل منابع متمرکز برای توسعه و آبادانی روستاها تامین شده و با نظر بخشداران در اختیار روستاها قرار می گیرد.
وی گفت: بیمه واحدهای مسکونی روستایی از دیگر کارهای خوبی است که از سوی استانداری پیگیری شده و در حال طراحی در سامانه هستیم و از روستاییان و اعضا شورا انتظار داریم با نمایندگان اعزامی همکاری کنند.
استارت آپ ها حمایت می شوند
نجفی تصریح کرد: حمایت از «استارآپ ها» از دیگر رویکردهای مسئولان استان است و تلاش می کنیم مشکلات جامعه روستایی را با نگاه علمی حل کنیم و اولین همایش فردا در دانشگاه بین المللی برگزار می شود که دو نفر از الموت غربی در آن شرکت خواهند کرد.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین اضافه کرد: با کمک جامعه دانشگاهی باید مشکلات روستایی را با سرعت بیشتری حل کنیم و با راه اندازی استارتاپ ها از ایده های برتر در این عرصه حمایت خواهیم کرد.
وی بیان کرد: باور داریم که برنامه های فرهنگی و ورزشی می تواند به تقویت نشاط اجتماعی کمک کرده و از آسیبها بکاهد به همین دلیل از برگزاری مسابقات ورزشی، همایش و برنامه های تاثیرگذار در روستاها و شهرهای کوچک حمایت می کنیم.
در این مراسم از شوراهای برتر و چهار پاکبان نمونه بخش الموت غربی تجلیل شد.