رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

همدلی شوراها و شهردار در پیشبرد برنامه ها اهمیت بسزایی دارد


27 ارديبهشت, 1397 - 13:07 -- اداره کل روابط عمومی
استاندار قزوین:

همدلی شوراها و شهردار در پیشبرد برنامه ها اهمیت بسزایی دارد

استاندار قزوین گفت:همدلی شوراها و شهردار در پیشبرد برنامه ها اهمیت به سزایی دارد و این واقعیت را در شهر محمدیه شاهد هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر محمدیه گفت: محمدیه از شهرهای خوب استان است و انتخاب اولین شهردار زن در استان برای شهر محمدیه نشان دهنده همت اعضای شورای این شهر برای رفع مشکلات است که با توجه به ویژگی های بانوان می توان پیش بینی کرد که شهردار منتخب حتما در مدیریت شهری موفق خواهند بود.
وی بیان کرد: یکی از مهمترین مشکلات شهر محمدیه تعیین تکلیف شدن ناحیه شهری مهرگان است که باید بتوانیم برای رفع نیازهای آن کمک موثری کنیم تا ساکنانش از نگرانی خارج شوند.
استاندار قزوین یادآورشد: مسکن مهر شاید با نیت خیرخواهانه طراحی شد اما در اجرا مشکلاتی داشت که امروز هزینه سنگینی برای ما ایجاد کرده و ما وظیفه داریم برای حل آنها اقدام کنیم.
وی گفت: اینکه بخشی از هزینه های زیرساختها و خدمات شهری را باید شهرداری محمدیه پرداخت کند و منابع اعتباری آن جوابگو نیست حرفی منطقی است و باید هم مطالبات شما از دستگاههای اجرایی پرداخت شود و هم ما بتوانیم حمایت لازم را انجام دهیم تا کارها شتاب گیرد.
زاهدی اضافه کرد: اینکه فقط شهرداری فقط خدمات بدهد و کمک نگیرد مشکلی را حل نمی کند و کار پیشرفت نمی کند و باید این وضعیت سامان یابد.
استاندار قزوین گفت: با توجه به رشد جمعیت، وجود زیرساختها و توانمندی های موجود در محمدیه و اضافه شدن ناحیه شهری مهرگان، این شهر قابلیت تبدیل شدن به شهرستان را دارد.
وی بیان کرد: در خصوص افزایش هزینه عوارضی محمدیه پیگیری لازم را انجام می دهیم تا هزینه ای به ساکنان این شهر و مهرگان تحمیل نشود و در این زمینه ایجاد راه دسترسی مستقل ضروری است.
استاندار قزوین اظهارداشت: واگذاری سالن ورزشی نیمه تمام به بخش خصوصی برای تسریع در بهره برداری، رفع مشکل کارخانه آسفالت را پیگیری می کنیم.
وی گفت: محمدیه با توجه به شاخص های جمعیتی و شهرسازی و قابلیتهای دیگر ویژگی های شهرستان شدن را دارد اما در وزارت کشور موانعی وجود دارد که با جدیت پیگیری می کنیم تا به نتیجه برسد.
زاهدی گفت: یک جلسه ویژه برای حل مشکلات ناحیه شهری مهرگان برگزار خواهیم کرد چون واحدهای مسکونی احداث شده در آن قبل از ایجاد زیرساخت های عمومی ساخته شده و متاسفانه برخی ضوابط در ساخت و سازهای مربوط به آن نیز رعایت نشده است.