رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حکمرانی خوب بدون رقابت سیاسی احزاب امکان پذیر نیست


20 خرداد, 1397 - 17:20 -- اداره کل روابط عمومی
استاندار قزوین در دیدار اعضای حزب موتلفه اسلامی قزوین:

حکمرانی خوب بدون رقابت سیاسی احزاب امکان پذیر نیست

استاندار قزوین در دیدار اعضای حزب موتلفه اسلامی قزوین گفت:حکمرانی خوب بدون رقابت سیاسی و فعالانه بین احزاب امکان پذیر نیست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی در دیدار اعضای حزب موتلفه اسلامی قزوین که به مناسبت سالروز شهدای حزب موتلفه اسلامی انجام شد بیان داشت: حزب موتلفه از یک سابقه طولانی برخوردار است  و بعنوان یک حزب قدیمی و ریشه دار در کشور مطرح می باشد و زمانی که اندیشه و تفکر بسیاری معطوف به ضرورت ایجاد حکومت اسلامی بود، پرچم دار این جریان در کشور ما جمعیت موتلفه اسلامی  بود.
زاهدی گفت: حزب موتلفه از پایدارترین و منسجم ترین احزاب کشور است و صبقه اسلامی یک امتیاز مثبت برای آن تلقی می شود.
استاندار در ادامه اظهار کرد: من همیشه احترام خاصی برای حزب موتلفه قائل هستم و با توجه به ساختار تشکیلاتی و سازمانی که دارد می تواند به عنوان یک الگو برای احزاب دیگر باشد.
زاهدی بیان داشت: از اشکالاتی که متوجه حزب موتلفه در دهه های اخیر بوده این است که نتوانسته در عرصه رقابت های سیاسی جایگاهی پیدا کند و این به دلیل بی توجهی به جوانان و بانوان می باشد که حزب موتلفه شاخه استان قزوین سعی کردهاین نقیصه را جبران کند و امروز این حزب در استان بدنه جوانی دارد که یک نوید خوبی برای آینده آن است ،
وی در ادامه افزود:در حال حاضر درشرایط حساسی قرار داریم و نوع برخوردهای دشمنان فرق کرده و روابط دولت ها با یکدیگر آسیب پذیر است  و در حوزه دیپلماسی بخاطر ایراد یک سخنرانی ممکن است منافع سیاسی  و اقتصادی کشورها برهم بخورد و ارتباطات دولت ها قطع شود.
استاندار بیان داشت:احزاب در این زمینه  باید بتوانند جدای از حاکمیت و مناسبات دولت ها، روابط خود را در سطح بین الملل افزایش دهند و از این طریق رفتار و رویکرد دولت ها را تحت تاثیر قرار بدهند.
زاهدی بیان داشت: از طرف دیگر با توجه به اینکه برآینداحزاب در دولت ها خود را نشان می دهد می توانند با تاثیری برا فکار عمومی سیاسیون و دولتمردان کشورهای دیگر را متاثر کنند.
وی افزود: هر زمانی که دولت های معاند می خواهند تصمیماتی علیه ما بگیرند ابتدا فضا سازی سیاسی انجام می دهند مانند حرکت های ترامپ که از چندین ماه گذشته یک فضا سازی و جو سازی علیه ایران در منطقه انجام داده است


زاهدی تصریح کرد: در چنین شرایطی مواضع و رفتار سیاسی احزاب منطقه می تواند افکار عمومی را نسبت به عملکرد  سیاسیون شکل بدهد و تصمیم گیری دولت ها را تحت تاثیر قرار دهد.
وی افزود: برای رسیدن به این مطلوب ابتدا لازم است که در داخل کشور یک گفتمان مشترکی در بین احزاب ایجاد شود و در استان قزوین نیز درصدد این هستیم که یک خانه احزاب دایر کنیم تا درباره ی مسائل جامعه به گفتگو بنشینند تا بتوانند در سطح بین الملل نیز تاثیرگذاری خود را داشته باشند
استاندار گفت: حکمرانی خوب بدون حضور احزاب و رقابت سیاسی و فعالانه بین آنها امکان پذیر نیست و  احزاب مختلف می توانند افکار عمومی را شکل بدهند و این افکار عمومی یک حالت سیال دارد که احزاب باید بدان توجه کنند.
وی افزود: هیچ کشوری در دنیا به دلیل وجود احزاب تجزیه نشده است لذا باید تلاش شود توجه مردم را جلب کرده و رقابت ها را از بین قومیت ها به سمت  احزاب ببریم چون فعالیت های حزبی منازعات قومی را کم رنگ می کند
گفتنی است در ابتدای این جلسه جمعی از اعضای جمعیت موتلفه استان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود درخصوص مسائل جاری کشور و استان پرداختند.