رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اقدامات پیشگیرانه آنفولانزای فوق حاد پرندگان با جدیت در استان ادامه دارد


14 تير, 1397 - 10:21 -- اداره کل روابط ...
استاندار:

اقدامات پیشگیرانه آنفولانزای فوق حاد پرندگان با جدیت در استان ادامه دارد

مسئول هماهنگی ستاد آنفلوانزا:استان قزوین در مقابله با این بیماری موفق عمل کرد
استاندار قزوین گفت: اقدامات برنامه ای و پیشگیرانه با آنفولانزای فوق حاد پرندگان با جدیت در استان انجام می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" صبح امروز در دیدار با مسئول هماهنگی ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وزارت جهاد کشاورزی، با بیان این مطلب ادامه داد: اقدامات برنامه ای پیشگیرانه در راستای سرایت بیماری آنفولانزای مرغی به استان با جدیت و شدت ادامه خواهد یافت تا احتمال این موضوع به صفر کاهش یابد.
استاندار قزوین ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه بایستی بر اساس برنامه ریزی کارشناسی ادامه یابد و با نگاه بدبینانه می بایست حرکت کنیم تا شاهد بروز هیچگونه عارضه ای  در استان نباشیم.
زاهدی تاکید کرد: باید اقدامات پیشگیرانه و تجهیزاتی ما در استان به گونه ای باشد که حتی با درک ضعیف ترین پیش بینی برای پیشگیری و مقابله برنامه داشته باشیم .
استاندار قزوین ادامه داد: در استان قزوین مجموعه جهاد کشاورزی و دامپزشکی پای کار هستند ومجموعه ستادی استانداری نیز همکاری لازم را در تمامی موارد دارند تا در استان با هدف جلب رضایت مردم شاهد حتی موری از بیماری نباشیم .
مسئول هماهنگی ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وزارت جهاد کشاورزی کشور در این دیدار گفت: ۱۲ استان کشور در معرض تهدید بیماری فوق حاد پرندگان است که قزوین در این راستا موفق عمل کرده است.
اکبر قانعی افزود: ۱۲ استان کشور در معرض تهدید بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان قرار دارد که در ۷ استان تهدید جدی است و بیماری در آن بیشتر دیده شده است.
وی اضافه کرد: برای هماهنگی بیشتر در مبارزه با این بیماری طرح جامعی تهیه شده که از اول مهرماه در سراسر کشور اجرایی می شود.
تهدید را به فرصت تبدیل کنیم
مسئول هماهنگی ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وزارت جهاد کشاورزی کشور تصریح کرد: بیماری فوق حاد پرندگان یک تهدید است اما با تمهیدات پیش بینی شده می توانیم آن را به یک فرصت تبدیل کنیم تا صنعت مرغداری در کشور به روز شود.
قانعی یادآورشد: باید در این شرایط کمک کنیم تا صنعت مرغداری که می تواند به یک صنعت صادراتی مهم تبدیل شود آسیب های خود را شناخته و برای مقابله با آن آماده شود.
وی گفت: تولید مرغ سالم با محور صادرات می تواند این صنعت را به شکوفایی رسانده و به رونق کسب و کار این صنعت کمک کند.
استان قزوین در مبارزه با بیماری موفق عمل کرده است
وی اظهارداشت: استان قزوین که جایگاه مهمی در تولید مرغ تخم گذار و اجدادی دارد در سال گذشته توانست با مدیریت منطقی از بحران عبور کند و به همین دلیل قرار است به عنوان پایلوت در طرح امسال در برنامه ها مشارکت جدی داشته باشد.
در این جلسه فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی، زینالی مدیرکل دامپزشکی استان، مهدی خانی مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین نیز حضور داشتند.

کلید واژه ها: