رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

امیدواریم با حمایت آستان قدس رضوی در جهت رفع پاره ای از محرومیت های استان اقدام کنیم


17 تير, 1397 - 20:43 -- اداره کل روابط عمومی
استاندار قزوین در دیدار قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

امیدواریم با حمایت آستان قدس رضوی در جهت رفع پاره ای از محرومیت های استان اقدام کنیم

استاندار قزوین گفت:در استان محرومیت های زیادی وجود دارد که امیدواریم با کمک آستان قدس برای رفع آنها اقدام کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

استاندار قزوین گفت:در استان محرومیت های زیادی وجود دارد که امیدواریم با کمک آستان قدس برای رفع آنها اقدام کنیم.

عبدالمحمد زاهدی در جلسه بررسی اختلافات و مسائل میان دستگاه ها با آستان قدس رضوی که با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در مهمانسرای استانداری قزوین برگزار شد افزود: استان قزوین از دور به عنوان یک استان پیشرفته دیده می شود در حالیکه نقاط محروم بسیار زیادی در آن وجود دارد.

زاهدی افزود:امیدواریم با همکاری و مشارکت آستان قدس برای سرمایه گذاری در طرح های اقتصادی استان و فعالیت های عمرانی در مناطق محروم اقدام کنیم.

معاون امور عمرانی استانداری قزوین نیز در این جلسه گفت:با همکاری آستان قدس رضوی پروژه تجاری حکم آباد با صدور مجوز برای 74 واحد تجاری در سالهای گذشته به مرحله اجرا در آمده اما هم اکنون درخواست تغییر مجوز یا تغییر کاربری در خصوص آن مطرح است که امیدواریم با همکاری آستان بتوانیم گامی در این زمینه برداریم.

علی فرخزاد افزود:قزوین به عنوان چهارمین حرم اهل بیت در کشور مطرح است که با توجه به این عنوان از آستان قدس در خواست داریم برای ساماندهی به طرح امامزاده حسین که فرزند امام رضا علیهما السلام هستند به استان کمک نمایند.

وی گفت: دستگاه های اجرایی اداره اوقاف و امور خیریه،شهرداری قزوین و راه و شهرسازی استان در این طرح مشارکت دارند اما به دلیل کمبود اعتبار با مشکلات متعددی مواجه شده اند و نارضایتی هایی برای ساکنان مجاور امامزاده ایجاد شده است.

در ادامه این جلسه مدیران دستگاه های آب منطقه ای،آب و فاضلاب شهری و روستایی و سازمان جهاد کشاورزی مشکلات خود از قبیل مشارکت آستان در سرمایه گذاری طرحهای آب رسانی، تعیین دقیق قیمت اراضی موقوفه،تشکیل هیات کارشناسی برای بررسی اراضی،تعیین تکلیف چاه های قرار گرفته در اراضی موقوفه،مشکل خرده مالکی،بحران آب،اجرای سیستم آبیاری نوین و ... را مطرح کردند و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.