رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دستگاه ها و صنایع دارای ژنراتور، برق مصرفی خود را از شبکه تامین نکنند


17 تير, 1397 - 23:16 -- اداره کل روابط عمومی
معاون عمرانی استاندار قزوین خواستار شد:

دستگاه ها و صنایع دارای ژنراتور، برق مصرفی خود را از شبکه تامین نکنند

معاون عمرانی استاندار قزوین خواستار شد:دستگاه ها و صنایع برخوردار از ژنراتور، برق مصرفی خود را از این طریق تامین کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

الزامی است ادارات و صنایع مجهز به ژنراتور، برق مصرفی خود را از طریق ژنراتور تامین کنند. معاون عمرانی استاندار با اعلام خبر فوق گفت: سعی شده تا با همکاری ادارات ، دستگاهها و صنایع، تبعات کمبود برق برای مردم به حداقل برسد. در این خصوص گروهی تشکیل شده تا در اسرع وقت، ادارات و صنایع مجهز به ژنراتوردر استان را شناسایی و ایشان را ملزم به استفاده از آن نمایند وطی بازرسی های مکرر در صورت مشاهده استفاده برق شهری توسط دستگاهها و صنایع مذکور ، حتما با آنها برخورد خواهد شد. فرخ زاد تاکید کرد: طی مذاکرات انجام شده با شرکت نفت، مقرر شده تا شرکت مذکور بدون طی تشریفات اداری در جهت تامین سوخت مصرفی ژنراتورها ، اقدام نماید ، تا دستگاهها و صنایع مجهز به ژنراتور به سهولت سوخت مورد نیازشان را تامین نمایند. 

فرخ زادافزود: همچنین برای کاهش مصرف برق در ساعات پیک مصرف، صنایع پرمصرف برق برای انتقال روز تعطیلی از روز جمعه به سایر روزهای هفته گروه بندی شده اند. وی سیاست های تشویقی را از دیگر اقدامات در این زمینه برشمرد و خاطرنشان کرد: کشاورزانی که در ساعات پیک بار مصرف حداقل 4 ساعت، موتور چاه کشاورزی خود را خاموش نمایند، همه برق مصرفی آنها رایگان خواهد شد.

وی در ادامه از مشترکین خواستار صرفه جویی در مصرف برق شد و تاکید کرد:اگر هر مشترک تنها 10 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی داشته باشد، شاهد حداقل خاموشی خواهیم بود.