رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خدمات دستگاه ها باید متناسب با نرخ رشد جمعیت شهری باشد


19 تير, 1397 - 15:02 -- اداره کل روابط عمومی
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین:

خدمات دستگاه ها باید متناسب با نرخ رشد جمعیت شهری باشد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد:خدمات دستگاه ها باید متناسب با نرخ رشد جمعیت شهری باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه ای به منظور برسی مشکلات شهر اقبالیه با حضور آشناگر معاون سیاسی امنیتی استاندار، مهندس زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل اتباع خارجی استانداری ، بخشدار مرکزی قزوین ، امام جمعه ،شهردار و اعضای شورای شهر اقبالیه  و معتمدین محلی اقبالیه برگزار شد .
علیرضا آشناگر معاون سیاسی امنیتی استاندار در این جلسه بیان داشت : شهر اقبالیه شهر جوانی است از نظر تشکیلاتی و رشد جمعیت بالایی دارد و و این جمعیت قابل توجه است و متناسب با نرخ رشد جمعیت شهری باید خدمات خوبی ارائه باشد.
وی با بیان اینکه"متوسط سرانه کمک مردمی به بودجه 500 هزار تومان است که 50 درصد را دولت تقبل کرده است " افزود : مساعدت خوبی برای کمک به مدیریت شهری شده و شهر اقبالیه وضعیت نسبت خوبی دارد و با توجه به ظرفیت های این  شهر و با همت اعضای شورا شهر و شهرداری  انتظار می رود کارهای خوبی انجام شود .
آشناگر در ادامه گفت : توسعه شهری اقبالیه  با رونق و شتاب بیشتر باید دنبال شود  و متناسب با رشد جمعیت ،سطح خدمات شهر باید ارتقاء پیدا کند .
معاون استاندار با اشاره به مطرح شدن و پیگیری هایی که برای ارتقاء شهر اقبالیه به بخش از سوی مسئولین صورت گرفته اظهار کرد:  تقسیمات کشوری بحث حساسی است ، برای محقق شدن این امر تعداد روستا ها مطرح است و همه تشکیلات باید کنار هم گذاشته شود و یکی از آنها اگر نباشد طبق قانون نمی توانیم انجام بدهیم که با پیگیری نمایندگان مجلس  و حل موانع این کار باید صورت بگیرد.
آشنا گر در ادامه افزود: آمارهای متناقص در بحث حاشیه نشینی واسکان  اتباع خارجی ارائه می شود که در هر صورت برای برخورد با این موضوع از یک سو مسائل حقوق بشری و از سوی دیگر بعنوان یک مسلمان خدمات  به این اتباع مجاز یک تکلیف است و این نیازمند ساماندهی بهتری است
معاون استاندار تاکید کرد : نیروی انتظامی تکلیف قانونی دارد که با مهاجرین غیر قانونی به شدت برخورد کند
آشناگر افزود : هیچ بنگاه  معاملات ملکی حق ندارد طبق قانون برای اتباع بیگانه  و خصوصا اتباع غیر مجاز معاملات نقل و انتقال صورت بدهد و با متخلفین این امر به شدت برخورد خواهد شد .
ویبا اشاره به بکار گیری اتباع بیگانه غیر مجاز گفت : کارفرمایانی که اقدام به بکار گیری از اتباع بیگانه غیر مجاز کنند تا سه برابر دستمزد این افراد برابر قانون جریمه خواهند شد و با آنها برخورد  شدید صورت میگیرد.
وی ادامه داد :  در بحث حاشیه نشینی اقدامات و خدمات خوبی صورت گرفته  و نیازمند ساماندهی بیشتری است که امیدواریم با پیگیری و همت مسئولین به نتیجه مطلوب برسد.