رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

535 واحد مسکونی آماده واگذاری به زلزله زدگان گیلانغرب است


20 تير, 1397 - 09:36 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین در نشست مشترک با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اعلام کرد:

535 واحد مسکونی آماده واگذاری به زلزله زدگان گیلانغرب است

استاندار قزوین اعلام کرد: تاکنون از سه هزار و 300 واحد مسکونی احداثی برای زلزله زدگان کرمانشاهی 535 واحد آماده واگذاری شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی، استاندار قزوین به منظور بازدید از روند بازسازی ها و پیشرفت فیزیکی واحدهای آسیب دیده از زلزله سال گذشته کرمانشاه به اتفاق هیاتی به گیلانغرب سفر کرد.
در نشست مشترک زاهدی استاندار قزوین با مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در محل ستاد کل بازسازی بنیاد مسکن کرمانشاه آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده گیلانغرب از سوی استان قزوین بررسی شد.
به گفته وی، بازسازی و مقاوم سازی واحدهای حوزه گیلانغرب به همراه شهرستان سرمست و 209 روستا به بنیاد مسکن استان قزوین سپرده شد.
استاندار افزود: با بررسی و ارزیابی از 17 هزار واحد صدمه دیده گیلانغرب، سه هزار و 300 واحد به احداث مجدد و 12 هزار و 700 واحد نیز به تعمیرات و مقاوم سازی نیازمند تشخیص داده شدند.
وی یادآور شد: در این رابطه حدود 14 هزار پرونده دریافت تسهیلات از بانک های عامل تشکیل که تاکنون 10 هزار مورد آن منجر به عقد قرارداد برای واحدهای احداثی و تعمیری شده است.
وی، ارائه تسهیلات ارزان قیمت به هر یک از واحدهای احداثی در شهرها را 400 و روستاها را 300 میلیون ریال اعلام و افزود: برای واحدهای تعمیری معرفی شده نیز هر یک از 60 تا 120 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
استاندار با اشاره به اقدامات این نهاد از آغاز عملیات اجرایی تاکنون، گفت: در بخش واحدهای احداثی تاکنون عملیات آرماتوربندی 2 هزار و 500 واحد، فوندانسیون 2هزار و 200 واحد، نصب اسکلت یک هزار و 800 واحد، دیوار چینی یک هزار و 400 واحد و سقف 950 واحد به پایان رسیده و 535 واحد نیز به مرحله بهره برداری رسیده است.
زاهدی اظهار داشت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته سعی داریم تا فرارسیدن سالگرد وقوع زلزله کرمانشاه ضمن پایان بخشیدن به 90 درصد از طرح های در دست اجرا، تا پایان سال نیز به تمامی تعهدات محول شده جامعه عمل بپوشانیم.
استاندار بیان کرد: همزمان با وقوع زلزله دلخراش 21 آبان سال 96، استان قزوین به عنوان یکی از دوازده ستاد معین بازسازی بلافاصله به منطقه اعزام و اقدامات اولیه جهت برآورد میزان خسارت ها، نقشه برداری، احداث و تعمیر واحدهای آسیب دیده را به انجام رساند.
زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 21 و 46 دقیقه شامگاه 21 آبان ماه سال 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه را به لرزه درآورد.