رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تجربه زلزله کرمانشاه ، کلاس درس ارزشمندی برای مدیریت بحران است


21 تير, 1397 - 09:13 -- اداره کل روابط عمومی
سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری

تجربه زلزله کرمانشاه ، کلاس درس ارزشمندی برای مدیریت بحران است

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت:تجربه زلزله کرمانشاه ، کلاس درس ارزشمندی برای مدیریت بحران است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

قدرت اله مهدیخانی سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری در حاشیه سفر استاندار قزوین به اتفاق هیات همراه به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت:  روند بازسازی واحدهای مسکونی 2شهرستان و209 روستایی  که عملیات بازسازی آنها به استان قزوین سپرده شده ، توسط استاندار  و هیات همراه  مورد بررسی قرار گرفته  و پروژه های تکمیل شده  افتتاح و واگذار شد.
 وی در ادامه افزود: زلزله بزرگ و ویرانگر کرمانشاه علی رغم خسارات جانی و مالی فراوانی که در پی داشت، یک کلاس درس وتمرین واقعی برای مدیریت بحران در زلزله بود.
سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: خوشبختانه استان قزوین یکی از استانهای پیشتاز در امر امداد رسانی در این واقعه بزرگ بود که در ساعات اولیه وبا سرعت و هماهنگی بسیار خوب توانست به یاری زلزله زدگان بشتابد.برپایی بیمارستان صحرایی فوق مجهز مدیریت بحران قزوین توسط دانشگاه علوم پزشکی در ثلاث باباخانی و اعزام تیمهای امدادو نجات هلال احمر ، کمکهای مردمی قابل توجه، وسایل و ادوات امداد و آوار برداری، سگهای زنده یاب، تیم آفرود و... از اقدامات برجسته و چشمگیر ارگانهای تحت نظارت و هماهنگی مدیریت بحران استانداری قزوین بود.
وی خاطر نشان کرد: نقاط ضعف و قوت زیادی درارتباط با مراحل چهار گانه مدیریت بحران در این بلیه طبیعی بزرگ شناسایی شدند که عمده ترین آنها نبود آمادگی در مقابل زلزله در مناطق زلزله زده بود که عدم ساخت و ساز با کیفیت و مطلوب بیشترین نمود را در این میان داشت. عدم هماهنگی بین ارگانهای امدادی  در مناطق زلزله زده نیز مانع بزرگی در امر امداد و نجات زلزله زدگان ایجاد نموده بود.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد تجربیات بدست آمده در چنین وقایعی بتواند راه حل های جدید و علمی برای گذر از بحران پیش روی مدیران قرار داده و در به حد اقل رساندن نقاط ضعف، مفید و سودمند باشد