رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ورود به عرصه های فرهنگی و ایجاد نشاط اجتماعی مهمترین رسالت دهیاران


21 تير, 1397 - 12:16 -- اداره کل روابط ...
معاون امور عمرانی استاندار :

ورود به عرصه های فرهنگی و ایجاد نشاط اجتماعی مهمترین رسالت دهیاران

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین بیان داشت: ورود به عرصه های فرهنگی و ایجاد نشاط اجتماعی در روستاها از جمله مهمترین وظایف دهیاران است که این امر زمینه شکوفایی استعدادها و شادابی جامعه روستایی را منجر خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد  "  در همایش سراسری دهیاران استان قزوین که به مناسبت چهاردهم تیرماه، روز دهیاری ها برگزار شد، افزود: شماها به عنوان نماینده حاکمیت در روستاها با تمام سختی ها، حقوق و مزایای کم به نحو قابل قبولی وظایف خود را عمل کرده اید.

وی، توجه دولت تدبیر و امید به روستاها را یادآور شد و ادامه داد: طی سال های اخیر فعالیت های عمرانی در روستاها چند برابر شده به طور که از ابتدای تاسیس دهیاریها تا 92 مبلغ 96 میلیارد و از سال ۹۲ تا ۹۶ مبلغ ۳۲۰ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده به روستاهای استان پرداخت شده است.

فرخزاد اضافه کرد: در حال حاضر نیز میزان اعتبار پروژه های عمرانی در حال اجرای روستاهای قزوین بالغ بر 400 میلیارد ریال است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین با بیان اینکه برای توسعه پایدار روستاها تنها عمران و آبادانی آنها مهم نبوده بلکه باید به اقتصاد آن نیز توجه کرد، افزود: دولت همواره با تسهیلاتی که در قالب اشتغال روستایی پرداخت می کند، توجه خاصی به این حوزه از خود نشان داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ورود دهیاران در زمینه های فرهنگی و نشاط اجتماعی، گفت: اگرچه در برخی مناطق کارهای خوبی انجام شده اما باید در این بخش بیشتر ورود پیدا کنیم.

معاون عمرانی استاندار قزوین همچنین از صدور مجوز 100 دهیاری جدید در قزوین خبر داد و اضافه کرد: کارهای صورت گرفته همه بیانگر توجه دولت به روستاها بوده تا جایی که امروز قزوین رتبه سوم را در دفاتر امور روستایی کشور کسب کرده است.

وی، تهیه طرح هادی روستایی و پوشش اینترنت را فصل مشترک مطالبات دهیاران عنوان کرد و گفت: سال گذشته 100 طرح هادی روستایی در استان مورد بازنگری قرار گرفت و امسال نیز طرح 150 روستا در دستور کار قرار دارد.

فرخزاد ادامه داد: در حوزه پوشش اینترنت هم نیازمند فعالیت های جدیدی هستیم و تلاش داریم امسال 300 روستای دیگر استان را تحت پوشش قرار دهیم.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت دهیاری ها در مواقع وقوع بحران، اظهار داشت: در این رابطه دهیاران باید ضمن فراگیری آموزش های لازم، نخستین افرادی باشند تا هنگام حادثه در محل حضور یافته و اقدامات اولیه را به اجرا درآورند.

وی ابتکار و نوآوری را پیش شرطی مهم برای توسعه روستاها دانست و افزود: منابع و اعتبارات به صورت محدود و مشخص تخصیص می  یابند اما این ابتکار و نوآوری دهیاران است که می تواند از ظرفیت های موجود به طور موثرتری استفاده کنند.