رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نشاط اجتماعی یکی از مهم‌ترین نیازهای جوامع بشری است


23 تير, 1397 - 09:37 -- اداره کل روابط ...
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی:

نشاط اجتماعی یکی از مهم‌ترین نیازهای جوامع بشری است

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری نشاط اجتماعی را یکی از مهم‌ترین نیازهای جوامع بشری امروز دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"مریم بیدخام" در جلسه ستاد استانی دوره آموزشی آموزگاران پایه که در سالن کنفرانس اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار گردید با بیان این مطلب گفت :  امروزه نشاط اجتماعی یکی از مهم‌ترین نیازهای جوامع بشری است چرا که شهروندان به‌ویژه ساکنین کلانشهرها فرصت کمتری برای اندیشیدن به‌خودشان و نیازهایشان دارند و به‌ همین خاطر مستعد افسردگی هستند.
وی  شادی و نشاط را یکی از عواملی دانست  که اگر به آن درستی پرداخته شود می‌تواند موجب تحرک و آرامش فردی و اجتماعی شود.
ایشان با اشاره به اینکه در اسلام ‌‌‌نشاط و شادی همواره مورد تاکید قرار گرفته است ، هدف این دوره آموزشی را توسعه نشاط و سلامتی علی الخصوص برای آموزگاران پایه  و دانش آموزان دختر برشمرد  و توجه به این امر را در مقطع ابتدایی و سال های آغازین زندگی ضروری دانست.
بیدخام افزایش انس و علاقه دانش آموزان به مدرسه و محتوای درسی، افزایش توانمندی آموزگاران پایه مدارس ابتدایی دخترانه به منظور تدریس مطلوب و کیفی درس تربیت بدنی را از مزیت های این طرح عنوان و خاطرنشان کرد:  باید بتوانیم با برنامه ریزی مطلوب  به اهداف مذکور دست پیدا کنیم.
دوره " آموزش آموزگاران پایه با اولویت مدارس دخترانه" با در نظر گرفتن 40 ساعت ضمن خدمت برای شرکت کنندگان با تأکید بر آموزگاران دوره اول ابتدایی در فصل تابستان 1397 برگزار می گردد.
گفتنی است جلسه مذکور به ریاست سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین ، و با حضور اعضاء اصلی ستاد استانی؛ مرادیان مدیرکل امور بانوان ، معاونین و روسای ادارات نواحی آموزش و پرورش استان  و سایر مدعوین برگزار شد.