رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

همایش اربعین حسینی حرکت نمادین معنوی و عظیم است


23 تير, 1397 - 13:08 -- اداره کل روابط ...
استاندار در ستاد ساماندهی اربعین استان:

همایش اربعین حسینی حرکت نمادین معنوی و عظیم است

زائران اربعین حسینی از مراکز قانونی ویزا تهیه کنند
استاندار قزوین گفت:همایش اربعین حسینی حرکت نمادین معنوی وعظیمی است که سابقه ی دیرینه دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی"ساعتی پیش در اولین جلسه ستاد ساماندهی اربعین استان که در محل سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد با بیان این مطلب، اظهار کرد: اربعین و امام حسین (ع) صرفا به شیعیان تعلق ندارند بلکه بشریت و تمامی انسانها در برابر آزادگی و شخصیت والای حضرت سیدالشهدا تعظیم و تکریم می کنند.
استاندار قزوین ادامه داد: ضرورت دارد تا اطلاع مناسب و لازمی به مردم صورت گیرد تا زائران توجه لازم را داشته باشند که برای تهیه ویزا به مراکز معتبر وابسته به سازمان حج و زیارت مراجعه کنند تا در کشور عراق با مشکل مواجه نشوند.
وی ادامه داد: لازم است بررسی و نظارت لازم و کامل انجام شود تا ثبت نام زائران اربعین حسینی به هیچ عنوان از مراجع غیر قانونی انجام نشود و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد زیرا این امر به نفع شرکت کنندگان در این همایش معنوی و با ارزش است.
استاندار قزوین اعضای ستاد را بر عدم موازی کاری و اقدامات پراکنده برحذر داشت و افزود: لازم است برنامه ریزی و ساماندهی ها با مرکزیت ستاد استانی انجام شود و با هدف مدیریت هزینه و خدمات رسانی بهتر وسریع تر از موازی کاری جلوگیری و اقدامات متمرکز انجام شود.
وی ادامه داد: کمک های دستگاههای دولتی،سازمان ها وشهرداری ها می بایست با نظارت وهماهنگی ستاد ساماندهی صورت گیرد.
استاندار قزوین وظایف کمیته بهداشت و درمان ستاد را مهم اعلام کرد و افزود: نظارت بر بهداشت و درمان بحث بسیار مهمی است که لازم است با هدف حفظ سلامتی زائران  برای برنامه ریزی و مدیریت مناسب تر اقدامات کارشناسی انجام و تقسیم کار صورت گیرد.
وی تاکید کرد: اسقرار موکب ها و اعزام زائران می بایست تحت نظارت کامل ستاد ساماندهی و برنامه ریزی انجام شود تا اقدامات اجرایی بصورت قانونی، دقیق تر و سریع تر انجام شود.
در ابتدای این جلسه مدیرکل دفتر انتظامی و امنیتی استانداری گزارشی از روند برنامه ریزی و ساماندهی ستاد اربعین حسینی استان اعلام کرد.
 در این جلسه  مسئولان برخی از کمیته ها ی ستاد به ارایه گزارشی از اقدامات خود در استان پرداختند.
گفتنی است؛ 10 کمیته و یک کارگروه  با وظایف تدوین شده وزیر نظر ستاد ساماندهی و برنامه ریزی مراسم اربعین حسینی(ع) مدتی است که با تشکیل جلسات کار خود را درسطح استان آغاز کرده اند و در شهرستان ها نیز ستاد های فرعی به ریاست فرمانداران به کار خود ادامه می دهند.

کلید واژه ها: