رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اتاق های فکر با هدف جلب مشارکت سیاسی ،اجتماعی نخبگان درامور ونهادینه کردن فرهنگ گفتگو درشهرستان تشکیل می شود


30 تير, 1397 - 17:54 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار تاکستان

اتاق های فکر با هدف جلب مشارکت سیاسی ،اجتماعی نخبگان درامور ونهادینه کردن فرهنگ گفتگو درشهرستان تشکیل می شود

همگرایی و هم افزایی بین مردم و مسئولین باپرهیز از اختلافات قومی ،سیاسی و مردم محوری مبتنی بر صداقت و مسئولیت پذیری بالای مسئولان ،رمز توسعه یافتگی و پیشرفت شهرستان است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تاکستان ،

فرماندار تاکستان 

 اتاق های فکر با هدف جلب مشارکت سیاسی ،اجتماعی نخبگان درامور ونهادینه کردن فرهنگ گفتگو درشهرستان تشکیل می شود.

همگرایی و هم افزایی بین مردم و مسئولین باپرهیز از اختلافات قومی ،سیاسی و مردم محوری مبتنی  بر صداقت و مسئولیت پذیری بالای مسئولان ،رمز توسعه یافتگی و پیشرفت شهرستان است 

دومین جلسه ی شورای اداری شهرستان تاکستان به ریاست سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان و معاونین با حضور..

بهمن طاهرخانی نماینده ی مردم شهرستان تاکستان درمجلس شورای اسلامی ،وارثی مدیر کل بهزیستی استان قزوین ،اعضای شورای تامین حجت الاسلام امیدوار رئیس دادگستری شهرستان تاکستان ،سرهنگ فراهانی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان تاکستان،سرهنک حقایق پور جانشین فرماندهی سپاه ناحیه ی امام علی(ع)

بخشداران بخش های مرکزی ،اسفرورین ،ضیاآباد، خرمدشت ، شهرداران شهرهای تابعه شهرستان و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

دراین جلسه سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاگستان ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین و تبریک انتصابهای جدید دستگاههای اجرایی  با عنایت به نشست مدیران ارشد دولتی در نهاد ریاست جمهوری ضمن اشاره به منویات مقام عظمی ولایت مبنی براتحاد سران سه قوه جهت حفظ اراکان نظام گفت:همگرایی و هم افزایی بین مردم و مسئولین با پرهیز از نگاههای قوم،سیاسی و مردم محوری مبتنی  بر صداقت و مسئولیت پذیری بالای مسئولان ،رمز توسعه یافتگی و پیشرفت شهرستان است .

وی درادامه بیان کرد:با عنایت  به منشور گفت و گوی سیاسی که از سوی وزیر کشور به فرمانداری ها و بخشداری های تابعه ابلاغ شده درهفته ی آینده اتاق های فکر متشکل از نخبگان،دانشجویان،جوانان و صاحب نظران سیاسی ،اجتماعی و اقتصادی به منظورجلب مشارکت سیاسی ،اجتماعی نخبگان درامور ونهادینه کردن فرهنگ گفتگو درشهرستان تشکیل می شود.

نماینده ی عالی دولت در ادامه تصریح کرد:به مثابه دوران دفاع مقدس وباخیزش حهادی کلیه ی مسئولین شهرستان جهت ایجاد وحدت ،همدلی و آرامش مرذم به عنوان سرمایه های اجتماعی نظام وانقلاب نه در ساعات اداری بلکه درتمام زمان ومکان دست از تلاس مستمرنخواهیم کشید.

طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان درادامه ی سخنانش با اشاره به موقعیت کنونی معیشتی واقتصادی مردم اظهارکرد:عدم تعهد حوزه ی مدیریتی برخی از دستگاهها به دلیل عدم درک صحیح آنان ازوضعیت موجوداست ، مردم قدرت درک بالایی دارند و شرایط دشوار اقتصادی را می پذیرند اما نکته ای که وجود دارد این است که مردم تنها زمانی این وضعیت  را قبول می کنند که خود را با مسئولین در یک موقعیت و طبقه ببینند.

وی همچنین در راستای منویان مقام معظم رهبری ، برای حل مشکلات استفاده از تمام ظرفیت ها بدون توجه  بر نگرش های سیاسی و اختلافات سیاسی را در حل مشکلات بسیار مهم و ضروری دانستند ، و در ادامه با اشاره به کنگره شهید استان، یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند، و با قدر دانی از جان فشانی و زحمات شهدا را در حفظ انقلاب اسلامی،بازدید و دلجویی از خانواده معظم شهدا را از برنامه ملی و کاری دانستند  و در پایان استقرار میز خدمت اداری را بسیار مهم و ان را در راستای طرح تکریم ارباب رجوع بسیار مفید دانستند و درپایان از همه مسئولین خواستند که با افزایش دمای پیش رو صرفه جویی لازم را در امور ملی و ارائه خدمت خود داشته باشند.

درادامه جلسه بهمن طاهرخانی نماینده ی مردم شهرستان تاکستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این امر که کشور را باید بر اساس تدبیر و هوشمندی و عقلانیت اداره کرد،وضعیت کشور را در سه حوزه مورد اشاره قرار داذ و بیان داشت  که  ابتدا حوزه بین المللی است که البته بیشتر تصمیمات و فعالیت ها از احاطه ما خارج است ولی ما نباید تحت تاثیر این افکار و تصمیمات قرار بگیریم حوزه دوم حوزه داخلی و ملی است که درصد بالایی از قوانین در این حوزه متناسب با مقتضیات زمان و مسائل کشور است. و حوزه سوم حوزه شهرستانی است که در این حوزه  در صورت درست اجرا کردن قوانین و مقررات با مشکل کمی روبرو خواهیم بود.لذا مسئولین در حوزه فعالیت خود اصل بی طرفی و قانونمندی را رعایت نمایند. وی با تاکید بر حفظ کرامت انسانی و رعایت قانون در خدمت رسانی بسیار مهم دانسته و خدمت به مردم و تلاش مسئولین در برون رفت از این مشکلات را ضروری بر شمردند. ایشان با اشاره به افکار نادرست رئیس جمهور آمریکا و خواسته های نامعقول و زیاده خواهی او و ایجاد مشکل از جانب آنان، همدلی مسئولین و خدمتگزاری خالصانه را راهگشا و مفید دانستند. 

درادامه ی این نشست ،وارثی مدیرکل اداره ی بهزیستی و توانبخشی استان با عرض تبریک ولادت حضرت معصومه و امام رضا (ع) خدمت حاضرین، برنامه ششم توسعه را مورد اشاره قرار داده و بیان داشتندکه برنامه ششم که رنگ و بوی نشاط اجتماعی دارد و ارائه خدمالت در کاهش مشکلات اجتماعی در آن بیشتر دیده شده است. ایشان در ادامه به افزایش حوزه های فعالیت بهزیستی اشاره و رشد روزافزون و بالندگی و توسعه مناسب آن را در سایه همکاری کلیه دستگاهها دانستند. ایشان خدمات انجام شده و مراکز تاسیس شده جهت ارائه خدمات به معلولین را معرفی وافزایش و ادامه این روند را ضروری بر شمردند. ایشان سهمیه استخدام سه درصدی معلولین در دستگاههای دولتی را بسیار پراهمیت و ارزشمند برشمردند. وی تحقق سلامت اجتماعی را نیازمند یک عزم ملی دانستند و د رپایان گزارش مبسوطی از مشکلات حوزه اجتماعی و همچنین دستاوردهای و فعالیت های سازمان بهزیستی بیان نمودند.

سرهنگ فراهانی فرماندهی انتظامی شهرستان تاکستان درادامه ی این جلسه با تشریح بخشی از فعالیت های این حوزه ی درشهرستان با ابراز خرسندی و امیدواری تصریح کرد: درپی تحرک،پویایی جدیت  شبانه روزی نیروی های انتظامی در شناسایی و پیگیری مطالبات مردمی،سه ماهه ی امسال نسبت به سال گذشته ،دستگیری دوبرابری سارقان سطح شهرستان توسط عوامل خدوم نیروی انتظامی را شاهد هستیم .

فرمانده انتظامی شهرستان  با اشاره به عملکرد پلیس در حوزه کشف و جلوگیری از سرقت از کلیه ادارات خواستند که با ارتقاءسطح امنیتی و افزایش زاویه دید دوربین های مستقر در ادارات، پلیس را در جهت شناسایی و همچنین کاهش تعداد سرقت ها درمکانهای پرتردد یاری نمایند. وی درادامه ضمن تاکید براین موضوع که یکی از روش های موثر در کاهش جرائم درجامعه حذف زمینه های ارتکاب جرم هست تصریح کرد: طرح های پاکسازی ویژه محل های خاص به ویژه جاده های روستایی که دسترسی نیروی های تلاشگر انتظامی درآنجا مقدورنیست ،به کمک مسئولین ازجمله بخشداران ،دهیاران و اعضای شورادر زمنیه ی از بین بردن زمینه های سرقت را درکاهش تعداد سرقت بسیار مهم دانستند.

حجت الاسلام امیدوار رئیس دادگستری شهرستان تاکستان با عرض تبریک اعیاد دهه ی کرامت و اشاره به وضعیت قضایی شهرستان  بیان کرد:امروز دشمنان با هر نیرنگی ضربه خود را به نظام وارد می کنندکه با هوشیاری و حضور مردم این توطئه ها خنثی خواهد شد. 

ریاست دادگستری شهرستان تاکستان درادامه خطاب به حاضرین  با یادآوری خاطرات دهه اول انقللاب مبنی بر داشتن  روحیه جهادی و عدم توقع مادی مدیران در انجام خدمت و همچنین اولویت قرار دادن رضایت خداوند و خدمتگزاری  به مردم از سوی مسئولین  را تاکید نمودند. 

عضو شورای تامین استان  با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اینکه مدیران باید انقلابی باشند، روحیه جهادی وخستگی ناپذیری در ارائه خدمات به مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب  را بسیار مهم دانستند.

 خحه الاسلام امیدواردر ادامه به مشکلات حوزه قضایی شهرستان اشاره و اقدامات و آموزش های فرهنگی را در کاهش آسیب های اجتماعی موثر و از همه مسئولین درخواست نمودند که در جهت حل این مشکل همکاری نمایند. ایشان با اشاره به موضوع عفاف و حجاب در سطح دستگاهها، کلیه مدیران و کارکنان را به حفظ حرمت ها و رعایت شئونات اسلامی دعوت نمودند.

ذکتر عزیز رحمانی رئیس  بهزیستی و توانبخشی  شهرستان تاکستان با تبریک هفته ی بهزیستی و توانبخشی و  ایشان با اشاره به نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر جهت حمایت از افراد خاص و نیازمند گزارش مبسوطی از عملکرد بهزیستی شهرستان تاکستان را در ارائه خدمت به افراد تحت پوشش آن سازمان ارائه نمودند و حوزه های فعالیت چون حمایت های دانشجویی، مسکن معلولین، وام خوداشتغالی  جهت کارآفرینی ، تاسیس مراکز خدمت رسانی، افتتاح کارگاه برق، مرکز مشاوره راهگشا و ... را مورد بحث  قرار دادند.

 دربخش دیگری ازاین جلسه ایرج طاهرخانی معاونت سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان تاکستان ضمن عرض خیرمقدم و تبریک هفته کرامت خدمت حاضرین، هماهنگی بین دستگاههای اجرایی شهرستان در ارائه خدمت و تکریم ارباب رجوع را ازنکات مهم و قابل توجه دانستند وی  حضور به موقع در جلسات و محل کار را نشانه نظم و مسئولیت پذیری دانستند و به بازرسی و نظارت  ادارات بر اساس دستورالعمل 427 وزارت کشور در راستای صیانت از حقوق شهروندی تاکید و آن را ضروری دانستند. وی درپایان سخنانش به معرفی مدیران جدیدالانتصاب با ذکر صلوات پرداختند .

بخش پایانی این نشست به رونمایی از پنج پروژه ی بهزیستی و توانبخشی به وِیژه افتتاح آژانس معلولین برای اولین بار در سطح استان پرداخته شد .