رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین بر ضرورت تدبر در آیات الهی و کشف زیبایی‌های قرآن تاکید کرد


12 مرداد, 1397 - 17:14 -- اداره کل روابط عمومی

استاندار قزوین بر ضرورت تدبر در آیات الهی و کشف زیبایی‌های قرآن تاکید کرد

استاندار قزوین بر ضرورت و اهمیت تدبر در آیات الهی و کشف زیبایی‌های قرآن تاکید کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

استاندار قزوین در آیین معارفه نقرات برتر و اختتتامیه چهل و بکمین دوره مسابقات قران که هم زمان از شبکه قران پخش شد گفت: همه باید همت کنیم و با پژوهش و تفکر در آیات الهی، زیبایی‌های قرآن را کشف و به جامعه ارائه کنیم و از مفاهیم آن برای آباد کردن دنیا و آخرتمان بهره بگیریم.

آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف و امور خیریه، استان قزوین در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار شد.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در این برنامه ضمن اشاره به مدت حضورش در استان قزوین گفت: در مدت خدمتم به دلیل مسئولیت شغلی که داشتم تمام شهرهای ایران را گشته‌ام و با حضور در قزوین، قزوینی‌ها را انسان‌هایی متدین و قرآنی یافتم که تاریخ و اصالت آن‌ها گواه این موضوع است.

وی با اشاره به آیات سوره حشر اظهار کرد: این آیات با توصیف قرآن در واقع عظمت آیات الهی را نشان می‌دهد، عظمتی که اگر به کوه عرضه شود کوه تحمل آن را نخواهد داشت.

استاندار قزوین تصریح کرد: در این آیات مطالبی ازجمله عظمت قرآن، جایگاه انسان و هدف از نزول آیات الهی که همان اندیشیدن و تفکر در آیات است، برای آن‌ها که اهل اندیشه هستند آمده است.

وی اظهار کرد: برخی ممکن است این شبهه را ایجاد کنند که اگر هدف اندیشیدن در آیات است چرا اصرار دارید مسابقات تلاوت برگزار کنید.

زاهدی ادامه داد: باید در پاسخ به این شبهه بگوییم که هر مظروفی ظرف خاص خودش را دارد، بنابراین چون آیات الهی زیباست باید زیبا بیان شود چراکه در همه کائنات در هیچ معجزه دیگری این‌چنین ظرفیتی وجود ندارد.

وی افزود: البته هیچ بشری قادر نیست در یک تلاوت همه زیبایی‌های قرآن را ارائه دهد اما همه قاریان و مفسران باید بکوشند تا نهایت هستی از این اقیانوس الهی بهره‌مند شوند و آن را به‌درستی به مردم عرضه کنند.

مقام عالی دولت در استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: همه باید همت کنیم و با کمک خداوند متعال با پژوهش و تفکر در آیات الهی، زیبایی‌های قرآن را کشف و به جامعه ارائه کنیم و از مفاهیم آن برای آباد کردن دنیا و آخرتمان بهره بگیریم.