رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دستگاههای اجرایی،تدابیر لازم برای مواجهه با حوادث طبیعی داشته باشند


14 مرداد, 1397 - 09:26 -- اداره کل روابط عمومی
معاون عمرانی استاندار قزوین :

دستگاههای اجرایی،تدابیر لازم برای مواجهه با حوادث طبیعی داشته باشند

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت:دستگاههای اجرایی باید تدابیر و آمادگی لازم را برای مواجهه با حوادث طبیعی داشته باشند

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

معاون عمرانی استانداربه اتفاق هیئت همراه از مناطق و روستاهای سیل زده بوئین زهرا و نیز روند اجرای پروژه های شهرداری در این شهرستان بادید کرد.
فرخ زاد  در جلسه شورای اداری بویین زهرا که در حاشیه این بازدید انجام شد، بیان داشت: بازدید از مناطق مختلف و حضور مدیران در بین مردم علاوه بر تسریع و بهبود روند اجرای امور، باعث دلگرمی مردم شده و تاثیر روانی مثبت در آنان ایجاد می کند.
وی خسارات وارده سیل اخیر بوئین زهرا را بالغ بر 70 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بخشی از خسارات سیل قابل پیش بینی بود اما قسمتی از آن پیش بینی نشده بود و طبق نظر مشاور و آمار اعلام شده از سوی شرکت آب منطقه ای پس از بررسی های به عمل آمده ، دوره بازگشت پذیری این سیل بیش از 100 سال بوده است و این در حالی است که محاسبات بازگشت پذیری عموما برای دوره های 20 تا 50 سال پیش بینی می شود.
وی افزود: این سیل خسارات مالی زیادی در بر داشته و باعث از بین رفتن زیرساختها و مزارع کشاورزی در مناطق مختلف شده است اما با تدابیر  و اطلاع رسانی به موقع مسئولین خوشبختانه خسارات جانی در بر نداشت اما ضروری است که با اهتمام ویژه مدیران دستگاههای اجرایی و مسئولین مرتبط ، خسارات مالی به هنگام حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی را نیز به حداقل ممکن برسانیم
فرخ زاد تاکید کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی و نیز دخالت عوامل انسانی در منابع طبیعی احتمال وقوع چنین سیل هایی باز هم در آینده وجود دارد و  باید آمادگی و تدابیر لازم برای مواجهه با  آن توسط تمامی دستگاههای اجرایی مرتبط وجود داشته باشد و پذیرفته نیست که دستگاهی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند.
وی افزود: نقش مردم در این میان نیز نباید نادیده گرفته شود و می بایست با فرهنگ سازی مناسب، حفاظت و صیانت از منابع طبیعی در میان مردم نهادینه شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: تا کنون از محل اعتبارات دفتر امور روستایی و شوراها 60 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای بهسازی معابر روستاهای آقچه مزار، عصمت آبادو رودک که بر اثر سیل تخریب شده بودند، اعطا شده است و از محل اعتبارات حوزه بحران نیز مبلغی برای بازسازی به روستاها ی سیل زده تخصیص می یابد.