رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بازسازی سرمایه اجتماعی مهمترین مسئولیت مدیران در شرایط فعلی است


14 مرداد, 1397 - 09:54 -- اداره کل روابط عمومی
استاندار قزوین در همایش فرمانداران و بخشداران:

بازسازی سرمایه اجتماعی مهمترین مسئولیت مدیران در شرایط فعلی است

استاندار قزوین در همایش فرمانداران و بخشداران استان گفت: بازسازی سرمایه اجتماعی،تعامل و ارتباط نزدیک با مردم مهمترین مسئولیت مدیران در شرایط فعلی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی در همایش فرمانداران و بخشداران استان بیان داشت: سرمایه اجتماعی بزرگترین و مهمترین عاملی بود که در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خوبی خود را نشان داد اما این سرمایه در شرایط فعلی دچار خدشه و ضعف شده است.
وی افزود: افزایش نقدینگی در جامعه از مسائل و چالش های مهمی است که بخشی از آن به پرداخت مطالبات شهروندان از موسسات مالی و اعتباری از سوی دولت دارد و بخشی نیز به پرداخت یارانه ها و اجرای طرح های عمرانی ارتباط دارد و امروز شاهد اثرات این نقدینگی در بخش های اقتصادی و اجتماعی هستیم.
استاندار قزوین با اشاره به سیاست های آموزش عالی در کشور اظهار داشت: جهت گیری آموزش عالی به گونه ای است که همه دانش آموزان و متقاضیات تحصیلات عالی می خواهند وارد دانشگاه ها شده و در ادامه در یک شغل دولتی جذب شوند در حالیکه وضعیت اشتغال در جامعه به گوونه ای است که پاسخگوی این حجم از متقاضیان در بازار کار نیست لذا مسائل و مشکلات متعددی از قبل آن در جامعه ایجاد می شود.
زاهدی گفت:کاهش سود سپرده های بانکی از دیگر موضوعاتی است که در سال گذشته اتفاق افتاد اما سرمایه های به جای تولید ابتدا به سمت مسکن سرریز شد و در ادامه بعد از خروج آمریکا از برجام به سمت ارز و سکه و طلا رفت و بازار اقتصادی را ملتهب کرد.
استاندار قزوین اظهار داشت: در حوزه صنعت با فرسودگی ماشین آلات مواجه هستیم که منجر به افزایش قیمت تمام شده کالاها و فقدان بازار رقابتی شده است و برای برون رفت از این مساله باید بازسازی تکنولوژی واحدهای تولیدی را جدی بگیریم.
وی بیان کرد:در شرایط حاضر مهمترین ماموریت و مسئولیت همه ما بازسازی اعتماد و سرمایه اجتماعی است و برای تحقق این هدف باید ارتباط خود را با مردم توسعه بدهیم و فرمانداران و بخشداران نیز ضروری است که با اقشار مختلف مردم در تعامل و ارتباط باشند و با صداقت و جدیت نسبت به خدمت رسانی و جلب رضایت آنها اقدام کنند