رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

از ورود سرمایه گذاران به قزوین استقبال می کنیم


14 مرداد, 1397 - 14:02 -- اداره کل روابط ...
استاندار در دیدار با سرمایه گذار چینی:

از ورود سرمایه گذاران به قزوین استقبال می کنیم

قزوین از استان های مهم صنعتی کشور است/افکار عمومی قزوین حامی سرمایه گذاری هستند
استاندار قزوین گفت: فضای اجتماعی استان با فرهنگ صنعت آشناست و سرمایه گذاری در این حوزه مورد استقبال دستگاه های دولتی و افکار عمومی قرار دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 "عبدالمحمد زاهدی" ظهر امروز یکشنبه در دیدار با خانم الن لی سرمایه گذار چینی فعال در زمینه ماشین آلات و پرس های هیدرولیک ساخت خمیر کاغذ، با بیان این مطلب گفت: ایرانی ها رابطه خیلی دیرینه ای  با مردم و کشور چین دارند.
وی اظهار داشت: با وجود آن که چین از دورترین کشور آسیا نسبت به ایران است اما بیشترین ارتباط را از قدیم با این کشور داشته و ایرانی ها و مسلمانان زیادی در آنجا حضور دارند.
استاندار قزوین افزود: ارتباطات 2 کشور به خصوص در سال های اخیر در زمینه های اقتصادی و تجاری توسعه یافته و در بسیاری از مواقع دولت چین در حل مشکلات حامی ایران بوده که منجر به تقویت ارتباطات بین یکدیگر شده است.
زاهدی در ادامه به معرفی ظرفیت های اقتصادی قزوین پرداخت و گفت: قزوین یکی از استان های مهم صنعتی کشور است به گونه ای که اولین شهر صنعتی کشور در قزوین احداث و راه اندازی شد.
وی افزود: بیش از چهار هزار واحد صنعتی در این استان مستقر هستند که تنوع محصولات آنها موجب شده است از شهرک های صنعتی سایر استان های ایران متمایز شوند.
زاهدی اضافه کرد: برای کمک به استقرار واحد تولید ماشین آلات و دستگاه های پرس کاغذ که توسط سرمایه گذار چینی مطرح شده آمادگی لازم را داریم.
سرمایه گذار چینی فعال در ماشین آلات و پرس های هیدرولیک خمیر کاغذ نیز در این دیدار گفت: برای پانزدهمین بار است که به کشور ایران سفر می کنم و برای توسعه تجارت و صنعت با این کشور علاقه مند هستم.
الن لی افزود: تشابهات فرهنگی و هویتی زیادی میان ایران و چین وجود دارد و می توان با بهره داری از این موضوع برای توسعه روابط بین یکدیگر اقدام کنیم.:

کلید واژه ها: