رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

در راستای افزایش سرانه مطالعه باید به فکر تامین زیرساخت ها باشیم و از شعار فاصله گرفته و عملگرایی را در دستور کار قرار دهیم


16 مرداد, 1397 - 09:58 -- فرمانداری بوئین...
فرماندار بوئین زهرا

در راستای افزایش سرانه مطالعه باید به فکر تامین زیرساخت ها باشیم و از شعار فاصله گرفته و عملگرایی را در دستور کار قرار دهیم

به ریاست فرماندار بویین زهرا چهل و دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بویین زهرا تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوئین زهرا ،

پیگیری روند اجرایی پروژه ساختمان کتابخانه عمومی شهر بویین زهرا، توجه به وضعیت کتابخوانی در روستاها، پیگیری بهسازی کتابخانه عمومی صاحب الزمان(ع)، بررسی وضعیت پرداخت نیم درصد کتابخانه های عمومی از سوی شهرداری و برگزاری مسابقه کتابخوانی شهرستانی با موضوع ترویج فرهنگ مطالعه از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

فرماندار شهرستان بویین زهرا نیز در این جلسه با بیان اینکه خوشبختانه انجمن کتابخانه های عمومی با تعامل مطلوب اقدامات تأثیرگذاری انجام داده است، گفت: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بویین زهرا به منظور بررسی و رفع مشکلات حوزه کتابخانه ای در این شهرستان، در سال جاری نیز با جدیت دنبال خواهد شد.

رحمانی در ادامه با بیان اینکه کتابخانه ها زیرساخت‌های اصلی توسعه شهر ها هستند گفت: از شاخص های مهم‌ توسعه شهرها، ارتقای سطح فرهنگی آنهاست و کتابخانه ها متوانند در این راستا نقش مهمی ایفا نمایند.

وی افزود: در راستای افزایش سرانه مطالعه باید به فکر تامین زیرساخت ها باشیم و از شعار فاصله گرفته و عملگرایی را در دستور کار قرار دهیم.

رحمانی توجه به رده های سنی مختلف را در تامین منابع کتابی مهم برشمرد و گفت: تامین کتاب برای جامعه هدف، باید متناسب با مکان و خصوصیات مخاطبین باشد.

گفتنی است پیش از سخنان فرماندار، حجت الاسلام زرینه امام جمعه بویین زهرا، غیاثوند شهردار بویین زهرا و سایر حاضرین در جلسه نیز به بیان نظرات خود پرداختند.‌