رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هنر نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد


20 مرداد, 1397 - 10:37 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری:

هنر نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی گفت : افزایش فعالیت های فرهنگی هنری کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در حاشیه برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی "بچه های مسجد" اظهار کرد: این جشنواره با هدف جذب نوجوانان و جوانان به مساجد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت حضور جوانان در مساجد ادامه داد: اجرای تئاتر مساجد برای نوجوانان و جوانان انگیزه‌ای را ایجاد می‌کند که با اشتیاق بیشتری در فضای سالم و مذهبی مسجد حضور پیداکرده و رشد کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما بتوانیم نسل جوان را باانگیزه‌های مختلف به‌ سوی مساجد جذب کنیم بی شک از آسیب‌های اجتماعی بسیاری جلوگیری کرده‌ایم.

بیدخام ضمن اشاره به محیط های معنوی چون مساجد تأکید کرد: مسجد می‌تواند محیط امنی برای علاقه مندان باشد تا در امنیت کامل به امور دینی و هنری بپردازند.

وی به تاثیر هنر در شکل دهی شخصیت انسان پرداخته گفت: تأثیری هنر می تواند در انسان داشته باشد سخنرانی و بیان مستقیم ندارد به‌عنوان ‌مثال؛ دعوت به معروف و زندگی همراه با اخلاق و خوبی‌ها می‌تواند با زبان هنر انجام شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین در پایان گفت: ما هم در دفتر اجتماعی استانداری این آمادگی را داریم که ایده‌های خلاقانه و هنری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی را عملی کنیم و تمام تلاش و ظرفیتمان را به کار می‌گیریم که در ایجاد نشاط اجتماعی موفق باشیم.

گفتنی است سیزدهمین جشنواره سراسر تئاتر مردمی بچه های مسجد با حضور 12 گروه از 11 استان کشور کار خود را از 17 مردادماه در قزوین با رویکرد دینی، دفاع مقدس، سیره زندگی شهدا و ارزش های انقلاب آغاز کرده بود. 

از ۵٧ اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره ، 12 اثر به رقابت نهایی راه یافتند .

کلید واژه ها: