رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیرکل امور بانوان و خانواده از نخستین نمایشگاه صنایع کوچک کشور بازدید کرد


24 مرداد, 1397 - 14:03 -- banovan

مدیرکل امور بانوان و خانواده از نخستین نمایشگاه صنایع کوچک کشور بازدید کرد

مشاور استاندار گفت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر کشوری، ظرفیت‌های اقتصادی و مدیریتی زنان در بخش‌های گوناگون است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"معصومه مرادیان " اظهار داشت : یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر کشوری، نحوه مواجهه با ظرفیت‌های اقتصادی و مدیریتی زنان در بخش‌های گوناگون است. هرچند ردپای تأثیرگذاری جمعیت زنان در تمام حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و... پیداست، اما این روند در حوزه بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط یک نقش کلیدی و بنیادین است که نمی‌توان نسبت به ابعاد و زوایای گوناگون آن بی‌تفاوت ماند.
وی ادامه داد: بسیاری از نمونه‌های موفق کسب و کار خرد در کشورمان در بخش مشاغل خانگی و آنلاین با استفاده از نیروی اجرایی و مدیریتی زنان است که توانسته‌اند خود را تثبیت کنند که نشان‌دهنده ظرفیت بالای زنان ایرانی برای ساماندهی انواع و اقسام بنگاه‌های اقتصادی در کشورمان است.
این مسئول افزود: یکی از بهترین راه حل ها  برای کاهش نرخ بیکاری و مشارکت بیشتر زنان در اقتصاد کشور " حمایت از زنان در قالب بنگاه‌های کوچک و متوسط» است  زیرا به هرحال باید پذیرفت که دولت توان جذب این تعداد نیروی آماده به کار را ندارد و بخش خصوصی موجود نیز از چنین ظرفیتی برخوردار نیست. بنابراین اگر نگوییم توسعه کارآفرینی تنها راه پیش روست، دست‌کم در شرایط امروز به عنوان یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای مقابله با بیکاری است .

وی تأکید کرد: «حمایت از ایجاد مشاغل خرد و مدیریت کارآفرینی زنان همان الگویی است که موجب جهش کشورهای توسعه‌یافته در این مقوله شد. سیاستی که حاصل تعامل سیاستمداران، اقتصاددانان و برنامه‌ریزان در این کشور‌هاست و در نهایت موجب تقویت نقش کارآفرینی زنان در توسعه همه‌جانبه به ویژه توسعه اقتصادی خواهد شد .

  در پایان مرادیان ضمن تقدیر وتشکر از حمایت ها وهمکاری های مهندس خانپور مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان  بیان کرد: به حمدا... توانستیم گام های موثری در جهت زمینه سازی وایجاد فرصت های اشتغال زنان استان برداریم چراکه براین باوریم با هم افزایی وبهره گیری از ظرفیت های کمیته کارآفرینی واشتغال بانوان ، کانون زنان بازرگان و شورای توسعه وتعاون بانوان کارآفرین می توان فرصت های ویژه وشایسته ای را برای بانوان استان مهیا نمود .