رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده های متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی


13 شهريور, 1397 - 14:41 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین تاکید کرد:

ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده های متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی

استاندار قزوین بر ضرورت تسریع در روند رسیدگی به پرونده های متقاضیان تسهیلات اشتعالزایی توسط بانک ها تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" روز سه شنبه در نشست شورای اشتغال استان قزوین با بیان اینکه بانک ها نباید اجازه انحراف این تسهیلات را در حوزه هزینه کرد بدهند، تاکید کرد: تسهیلات ارایه شده به متقاضیان باید در محل تعیین شده سرمایه گذاری شوند تا رونق اقتصادی و اشتغالزایی در نقاط روستایی را بدنبال داشته باشند. 
وی بر تسریع در رسیدگی به پرونده های مربوط به تقاضای تسهیلات اشتغالزایی توسط دستگاه های اجرایی مربوطه و بانک ها شد و گفت: انباشت پرونده ها نارضایتی مردم و تاخیر در اجرای طرح های اقتصادی را بدنبال خواهد داشت.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: طرح هایی که با قوانین بانکی مطابقت ندارند نباید به بانک ها ارجاع شوند چرا که موجب اتلاف وقت و گرفتاری در بانک ها می شود.
وی اظهار داشت: در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی فراگیر اندکی عقب هستیم که این مساله باید با تلاش دستگاه های ذیربط و بانک ها جبران شود.
زاهدی گفت: از عملکرد و پیگیری دستگاه های اجرایی استان در حوزه تسهیلات اشتغالزایی روستایی رضایت دارم ولی هنوز در این خصوص به نقطه ایده آل نزدیک نشده ایم و جای کار زیادی داریم.
استاندار قزوین با بیان اینکه باید در پایان نیمه سال عملکرد مربوط به جذب و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی استان از 50 درصد عبور کند، اظهار داشت: دستگاه های اجرایی و بانک ها در این خصوص باید توجه و حساسیت لازم را داشته باشند.