رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

امسال 6 رویداد استارت آپی ویژه روستاها در کشور برگزار می شود


13 شهريور, 1397 - 23:03 -- اداره کل روابط عمومی
مدیرکل فرهنگی معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری:

امسال 6 رویداد استارت آپی ویژه روستاها در کشور برگزار می شود

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: امسال 6 رویداد استارت آپی ویژه روستاها با حضور صاحبان ایده در کشور برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

کامران کلانی در آیین اختتامیه اولین رویداد استارت آپی روستایی منطقه یک کشور در قزوین افزود: با همکاری دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین امروز شاهد پایان نخستین رویداد استارت آپی روستایی کشور با حضور 150 ایده پرداز از پنج استان به مدت چهار روز بودیم.
وی اضافه کرد: در این رویداد 89 ایده در قالب گرایش های مختلف از جمله کشاورزی 25 مورد، گردشگری 20 مورد، فناوری اطلاعات و خدمات هرکدام هشت مورد، صنایع دستی و تبدیلی، محیط زیست هرکدام 6 مورد ، شیلات چهار مورد، بازاریابی و فروش و دامپروری هرکدام سه مورد ایده های خود را مطرح کردند.
این مسئول ادامه داد: در نهایت 15 ایده استارت آپی به انتخاب هیات داوران به عنوان ایده های برتر در این رویداد انتخاب و از آنها تجلیل شد.
کلانی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: برگزاری این رویداد فرصت ارزشمندی را پدید آورد تا ایده های خلاقانه و ناب در زمینه توسعه روستایی پرورش یافته و با حمایت آنها به کسب و کارهای نوپا که باید تجاری سازی شوند، پرداخته شود.
این مسئو گفت: چنین رویدادهایی علاوه بر دمیدن روحی تازه به کالبد اقتصادی روستاها سرآغاز تقویت فرهنگ خوداتکایی و بازتولیدی را فراهم می آورند.
وی ادامه داد: حرکت به سوی نوآوری و ایجاد تغییر در ترکیب محصولات در قلمرو فعالیت های یک کسب و کار نو قرار دارد که این مهم را می توان با برگزاری رویدادهای استارت آپی و شناخت ایده های برتر محقق ساخت.
این مسئول اضافه کرد: در کسب و کارهای نوپا رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار و متناسب با ظرفیت های نوآوری تحقق می یابد و این بدان معناست که دسترسی به ظرفیت های سرمایه گذاری برای کارآفرینان و پژوهشگران افزایش یافته و قابلیت شبکه ای بنگاه های اقتصادی توسعه یافته و این عوامل موجب افزایش توان رقابت آنهاست.
نخستین رویداد کسب و کار آینده روستایی منطقه یک کشور (استارت آپ ویکند) با حضور استان های گیلان، مازندران، اردبیل، زنجان و به میزبانی قزوین با ارایه 150 طرح و ایده مربوط به امور روستاها در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی این شهر از دهم شهریور ماه جاری در حال برگزاری بود.