رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت تشکیل تیم های بازرسی ویژه برای بررسی وضعیت ایمنی صنایع خطرپذیر استان


14 شهريور, 1397 - 14:16 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین تاکید کرد:

ضرورت تشکیل تیم های بازرسی ویژه برای بررسی وضعیت ایمنی صنایع خطرپذیر استان

استاندار قزوین در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بر ضرورت تشکیل تیم های بازرسی ویژه برای بررسی مداوم از ایمنی صنایع خطر پذیر و تدوین بانک اطلاعاتی جامع از وضعیت ایمنی آنها،تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


"عبدالمحمد زاهدی"  در شورای مدیریت بحران استان که در استانداری قزوین برگزار شد بیان داشت:باید برای نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی و تجهیزات اطفای حریق تسهیلات لازم پرداخت شده و تجهیز سازمان‌های امدادی و درمانی نیز در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: در تمام دنیا راهکارهای فنی و علمی برای پیشگیری از آتش‌سوزی وجود دارد و ما نیز باید با رعایت قوانین ایمنی کار و محیط زیست از آتش سوزی های گسترده جلوگیری کنیم. 
استاندار با بیان اینکه فرسودگی واحدهای تولیدی و تجهیزات اطفای حریق نقش موثری در افزایش آتش سوزی ها دارد افزود: باید برای جلوگیری از آتش سوزی های آتی،اطلاعات واحد‌های تولیدی و مواد شیمیایی خطرناک که با خطر حریق، انفجار و آلایندگی همراه هستند از طریق مدیریت بحران و سایر دستگاه های متولی جمع آوری شود تا در مواقع بحران سریعتر بتوان اقدام لازم را انجام داد.
زاهدی با بیان اینکه واحد‌های تولیدی اگر ایمنی را رعایت نکنند شرکت بیمه به آنها خسارت پرداخت نمی‌ کند اضافه کرد:برای رفع این مشکل باید تیم‌های بازرسی به صورت مداوم واحدهای تولیدی استان را کنترل کرده و در صورت لزوم آموزش‌های ایمنی را به آنها بدهند.
استاندار در پایان بر ضرورت تشکیل تیم های بازرسی ویژه برای بررسی مداوم از ایمنی صنایع خطر پذیر و تدوین بانک اطلاعاتی جامع از وضعیت  ایمنی آنها ،تاکید کرد.