رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خطر آسیب به اعتماد عمومی بعنوان بزرگترین سرمایه هر نظام و دولت از خطر تحریمها کمتر نیست


20 شهريور, 1397 - 01:45 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار البرز :

خطر آسیب به اعتماد عمومی بعنوان بزرگترین سرمایه هر نظام و دولت از خطر تحریمها کمتر نیست

فرماندار البرز گفت : از کمترین عواقب کم توجهی به جلب اعتماد عمومی در مقابله با جنگ روانی دشمن وایجاد جو روانی منفی توسط بیگانه ، شکاف بین مردم و مسئولین است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،

" رضا گروسی " فرماندار شهرستان البرز در جلسه مشارکت های مردمی این شهرستان  که با حضور معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان در محل فرمانداری  برگزار شد ، با اشاره به برخی از  اتفاقات جاری در کشور که  موجب کاهش اعتماد در فضای عمومی جامعه شده است ، گفت: این بی اعتمادی در بسیاری مسائل از جمله مشکلات معیشتی ، نوسان قیمتها و بسیاری مسائل اجتماعی تاثیر گذار بوده و حتی برخی بد اخلاقی های سیاسی را در جامعه تشدید می کند و برخی  را به سمت توجه به منافع فردی سوقمی دهد.

فرماندار البرز با اشاره به اهمیت توجه به مردم  به عنوان مهمترین سرمایه اجتماعی نظام ودولت بیان داشت :  تقویت اعتماد مساله ای مهم است وامروز به اعتماد بیشتر به یکدیگر و امید به آینده ایران نیاز داریم چرا که از کمترین عواقب کم توجهی به جلب اعتماد عمومی در مقابله با جنگ روانی دشمن وایجاد جو روانی منفی توسط بیگانه ، شکاف بین مردم و مسئولین است .

گروسی بیان داشت :  ایجاد اعتماد عمومی، حس  مسئولیت پذیری سیاسی و اجتماعی در جامعه را افزایش می دهد که همین جامعه پذیری سیاسی نوید بخش مشارکت حداکثری شده ، افزایش مشارکتی که فضایی سرشار از همدلی و نشاط را برای جامعه در پی خواهد داشت .

فرماندار البرز در ادامه با اشاره به عدم یکپارچگی پایگاه های اطلاعاتی دستگاه ها و نهادهای حمایتی موجود این مهم را یک نقص خواند و گفت :  باید با هماهنگی  بین دستگاه های حمایتی  بانک اطلاعاتی جامعی از  افراد واجد شرایط دریافت کمک های رفاهی مختلف ایجاد شود تا برای تصمیم گیری در اختیار مسئولین قرار گیرد  ، در غیر این صورت با به هدر رفتن بخشی از منابع  نمی توان  برخی نیازمندان واقعی را شناسایی و حمایت نمود.

وی همچنین با بیان اینکه مردم همواره در امور خیریه پیش قدم بوده اند، تصریح کرد: می بایست با نگاهی متفاوت از قبل نسبت به امور خیریه ، خیرین شناسایی شوند تا با معرفی موضوعات به فراخور تمایلات شخصیشان ورود نموده  و با ساماندهی آنها شاهد مشارکت حداکثری این افراد باشیم .

وی در پایان گفت :  فراموش نکنیم در هر مقطعی از زمان که  مردم با اشتیاق در امور کشور وارد شده اند آن موضوع با موفقیت به سرانجام رسیده است.