رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قرارداد ساخت تصفیه خانه طرح انتقال آب سد طالقان امضاء شد


20 شهريور, 1397 - 12:50 -- اداره کل روابط ...
با حضور معاون اول رییس جمهوری؛

قرارداد ساخت تصفیه خانه طرح انتقال آب سد طالقان امضاء شد

قرارداد ساخت و بهره برداری از تصفیه خانه طرح آبرسانی از سد طالقان به 14 شهر و 194 روستای استان قزوین روز سه شنبه در مراسمی با حضور معاون اول رییس جمهوری در تهران به امضاء رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

در مراسمی با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ، اردکانیان وزیر نیرو، زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ، حبیبی معاون هماهنگى امور اقتصادی استانداری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین و مدیر عامل شرکت زلال ایران قرارداد ساخت و بهره برداری از تصفیه خانه آبرسانی از سد طالقان به شهرها و روستاهای استان قزوین به روش BOT به امضاء رسید.

اجرای تصفیه خانه این طرح با یک هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار توسط بخش خصوصی انجام می شود. اجرای طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین 6 هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که توسط دولت و بخش خصوصی تامین خواهد شد.

طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین که از سال 95 در قزوین کلید خورده به 14 شهر شامل قزوین، الوند، نرجه، اک، اسفرورین، شال، کهک، محمودآباد، اقبالیه، بیدستان، محمدیه، شریفیه، خاکعلی و آبیک و 194 روستا آبرسانی خواهد کرد و فاز نخست آن از آبیک تا اقبالیه و فاز دوم آن از اقبالیه تا تاکستان اجرا می شود.

با اجرای این طرح سالیانه 60 میلیون متر مکعب آب شرب به قزوین انتقال پیدا می کند. با اجرای این طرح بزرگ سه هزار لیتر در ثانیه آب وارد لوله انتقال این طرح خواهد شد. این طرح بزرگ زیرساختی و عمرانی از مصوبات سفر رییس جمهوری به قزوین به شمار می رود.