رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت استانداردسازی امکانات و به روزرسانی تجهیزات در آتش نشانی ها


7 مهر, 1397 - 11:11 -- روابط عمومی 1
استاندار قزوین تاکید کرد:

ضرورت استانداردسازی امکانات و به روزرسانی تجهیزات در آتش نشانی ها

حمایت از آتش نشانان اولویت شهرداران باشد
استاندار قزوین گفت: استاندارد سازی امکانات و به روز رسانی تجهیزات آتش نشانی ها ، برای کاهش خسارات ناشی از حوادث ضروری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" عبدالمحمد زاهدی" صبح امروز شنبه در دیدار جمعی از آتش نشانان استان با تبریک روز ملی ایمنی افزود: در طول تاریخ هرچقدر استفاده انسان ها از تجهیزات و ابزارهای مدرن بیشتر شده است میزان وقوع حوادث و سوانحی که مال و جان بشر را به خطر انداخته، نیز افزایش یافته است.
استاندارقزوین اضافه کرد: امروزه استفاده بشر از تجهیزات مدرن از قبیل هواپیما، خودرو، آسانسور، دستگاه های پیچیده در واحدهای تولیدی و... همه موجب افزایش تعداد حوادث و سوانح شده که باید آتش نشان با احساس مسئولیت برای رفع مخاطرات اقدام کنند.
زاهدی با بیان اینکه آتش نشانان با همه مردم سروکار دارند خاطر نشان کرد: هیچ کس نمی تواند مدعی شود که در طول زندگی خود به سازمان آتش نشانی و ایمنی نیاز نخواهد یافت چون مهمترین مساله یک انسان ساده روستایی تا یک کارخانه دار و سرمایه دار ایمنی است.
استاندار قزوین گفت: آسیب هایی که ناشی از سختی کار به آتش نشانان وارد می شود حتی با بازنشستگی پیش از موعد و پرداخت دستمزد اضافه قابل جبران نیست.
استاندار قزوین بیان کرد: آتش نشانان افرادی با خصوصیات ویژه ای هستند وهر کسی نمی تواند وارد این حرفه شود زیرا  و ارباب رجوع آنها افراد آسیب دیده هستند و با مواجهه با وضعیت حادثه دیدگان به روح و روان و جسم آتش نشانان آسیب زیادی وارد می شود که جبران پذیر نیست.
زاهدی یادآور شد: شهرداری ها خدمات ویژه ای به مردم می دهند ولی اولویت آنها بایدحمایت از آتش نشانی ها باشد با عنایت به اینکه مسئله ایمنی در همه جا مهم است باید تجهیزات و نیروی لازم تامین شود حتی در شهرسازی ها به نکات ایمنی توجه شود تا شاهد بروز حوادث کمتری در استان باشیم.
وی با بیان اینکه باید در طراحی ساخت خودرو و شهرسازی ها پیش بینی لازم برای پیشگیری از حوادث صورت گیرد، نیز در ادامه گفت: در کنار آموزش آتش نشانان باید به آموزش همگانی توجه جدی کنیم تا خود مردم با آگاهی از چگونگی مواجهه با حوادث احتمالی در کاهش خسارات وارده به آسیب دیدگان دخالت کنند تا ما این همه هزینه متحمل نشویم.
استاندار قزوین افزود: آموزش استفاده از ابزار و پیشگیری از حوادث در میان مردم اهمیت دارد، همکاری با آتش نشانان و ماموران و دخالت غیر فنی باید در اموزشها مورد توجه قرار گیرد.
زاهدی بیان  کرد: با توجه به اینکه عده ای از آتشنشانان در استان در آستانه ی باز نشستگی قرار داراند، باید تامین نیروهای جایگزین آتش نشانان در اسرع وقت مورد توجه باشد.
وی در ادامه، یادآور شد: باید برای محدوده های خارج از شهر تدبیر شود تا از ایستگاههای اتش نشان داخل شهرها کمتر استفاده شود.
 وی برای بیمه حوادث و مسئولیت ماموران اتش نشانی نیزقول دادکه اقدام لازم از سوی مدیران ذی ربط انجام گیرد.
استاندار قزوین در پایان از همکاری خانواده های صبور آتش نشانان تشکر کرد.

کلید واژه ها: