رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

محله هادی آباد در اولویت بازآفرینی شهری است


10 مهر, 1397 - 11:48 -- روابط عمومی 1
استاندار قزوین:

محله هادی آباد در اولویت بازآفرینی شهری است

استاندار قزوین گفت: محله هادی آباد در اولویت طرح های بازآفرینی شهری قرار دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" پیش از ظهر امروزبه همراه معاون عمرانی و جمعی از مدیران استانی از محله هادی آباد قزوین بازدید کرد و از نزدیک در جریان وضعیت فعلی این منطقه قرار گرفت.

استاندار قزوین در این بازدید بیان کرد: در راستای اجرای طرح بازآفرینی شهری بخشی از تملک ها در خصوص اصلاح معابر در این منطقه است که می بایست با همراهی دستگاههای ذی ربط تصمیمات کارشناسی اتخاذ و اجرایی گردد.

وی ادامه داد: از 13 محله هدف طرح بازآفرینی شهری استان، 11 محله در شهر قزوین واقع شده که هادی آباد از اهمیت خاصی در بین آنها برخوردار است.

استاندار قزوین ادامه داد: مشارکت مردم در اجرای طرح های اجتماعی، عمرانی، خدمات شهری اولویت اساسی است و بدون این همراهی کارها پیش نخواهد رفت.

زاهدی افزود: بازسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده؛ وتقویت زیرساخت ها برای اجرای خدمات رسانی به این منطقه امری است که بایستی با مشارکت دستگاههای ذی ربط تصمیم گیری و اجرایی شود.

 

وی با اشاره به اینکه منازل موجود در این محله به لحاظ ساختار و استحکام خطر آفرین بوده و نیازمند به رسیدگی است، خاطرنشان کرد: بازآفرینی بافت های فرسوده شهری از سیاست های مهم دولت به شمار رفته و ابتدای امسال نیز به آن تاکید شده و ما نیز به عنوان نماینده عالی استان سعی داریم از محل اعتبارات مختلف در این راه اقدام کنیم.

زاهدی به ایجاد زیرساخت های لازم در این نوع مناطق اشاره کرد و ادامه داد: برای انجام این منظور ابتدا باید به توسعه فضاهای خدماتی بیاندیشیم و در این راه نیازمند تملک اراضی مورد نیاز هستیم.

مقام عالی دولت در استان افزود: برای ایجاد ساخت و سازهای اقتصادی در مناطق مورد هدف طرح بازآفرینی در ابتدا مردم محلات هدف این طرح باید همکاری لازم را به عمل آورند.

زاهدی در ادامه، بازآفرینی محلات و بافت های تاریخی و ناکارآمد شهری را مناسب ترین راهکار برای بهبود سطح کیفی زندگی در این مناطق دانست و گفت: باید قبول کرد دستگاه های ذیربط برای اجرای چنین طرح هایی نیاز به تملک برخی اراضی هستند اما متاسفانه همکاری های لازم در این زمینه وجود ندارد که در آن صورت قانون ماده 9 را پیش بینی کرده که زمین های مورد نیاز با قیمت کارشناسی به تصرف دولت درآید.

استاندار قزوین از پارک و دبیرستان پسرانه شهید حسن پور این منطقه نیز بازدید کرد.

محله هادی آباد با بافت فرسوده در زمینی به مساحت 58 هکتار در شمال غربی شهر قزوین واقع شده است.

 

کلید واژه ها: