رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آموزش جوانان در حوزه کارآفرینی ضروری است


11 مهر, 1397 - 10:59 -- روابط عمومی 1
تاکید استاندار:

آموزش جوانان در حوزه کارآفرینی ضروری است

مدیران موظف به همکاری با سمن ها هستند
استاندار قزوین بر ضرورت آموزش جوانان در حوزه کارآفرینی با هدف تقویت اشتغال در استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" عبدالمحمد زاهدی" صبح امروز چهارشنبه درپنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری برگزار شد با بیان این مطلب گفت: تمامی دستگاه های اجرایی استان موظف هستند با سازمان های مردم نهاد همکاری و همراهی لازم را برای پیشبرد امور آنها داشته باشند.
استاندار قزوین ادامه داد: یکی از مشکلات جوانان و سازمان های مردم نهاد این است که تصورمی کنند باید حتما مورد حمایت تمامی مسئولان و دستگاه های اجرایی باشند در حالیکه باید خود جوانان و سمن ها با جدیت و اهتمام بیشتری برای پیشبرد امورشان اقدام کنند.
وی با بیان اینکه گلایه ها و شکایات سمن ها از دستگاه های اجرایی شنیده می شود افزود: همه دستگاه های اجرایی موظفند با سازمان های مردم نهاد همکاری لازم را داشته باشند تا برنامه ها و مطالبات آنها با سرعت بیشتری در جامعه عملیاتی شود.
این مسئول ادامه داد: ساماندهی امور جوانان بدون تشکل ها و سمن های مردم نهاد ممکن نیست و باید به لحاظ کمی و کیفی سمن های مرتبط در موضوع جوانان رشد و توسعه یابند.
زاهدی با بیان اینکه سمن ها نقش موثری درمقابله با آسیب های اجتماعی دارند افزود: مرز میان آسیب های اجتماعی مانند طلاق، افسردگی، ناهنجاری های رفتاری و... با فساد مشخص است و سمن ها نمی توانند به پرونده های فساد مانند زمین خواری ورود کنند چون سازوکار مشخصی در این زمینه تعریف نشده است.
وی با اشاره به مشکل سمن ها برای دریافت شناسه ملی افزود: تمامی سمن هایی که از اداره ورزش و جوانان مجوزهای لازم را دریافت کرده باشند مشکل آنها در این زمینه رفع خواهد شد.
در این نشست مدیرکل ورزش و جوانان استان با ارایه عملکرد و برخی از اعضای سمن ها به ارایه نظرات و پیشنهادهای خود در حوزه جوانان پرداختند.

کلید واژه ها: