رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیران دستگاه ها در جهت ارتقای شاخص های توسعه روستایی کوشا باشند.


14 مهر, 1397 - 16:18 -- اداره کل روابط عمومی
استاندار قزوین در پیامی به مناسبت ۱۵ مهر؛روزملی روستا و عشایر:

مدیران دستگاه ها در جهت ارتقای شاخص های توسعه روستایی کوشا باشند.

زاهدی استاندار قزوین در پیامی به مناسبت ۱۵ مهر؛روزملی روستا و عشایر گفت:مدیران دستگاه ها در جهت ارتقای شاخص های توسعه روستایی کوشا باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

پیام تبریک زاهدی استاندار قزوین به مناسبت ۱۵ مهر؛روزملی روستا و عشایر
عبدالمحمد زاهدی با صدور پیامی ۱۵ مهرماه؛روز ملی روستا و عشایر را تبریک گفت.متن این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
بدون تردید روستا یکی از ارکان اصلی زندگی اجتماعی،استقلال اقتصادی و فرهنگی و در نتیجه پشتوانه سیاسی و امنیتی هر کشوری محسوب می شود.
روستاییان بعنوان آفرینندگان  و صاحبان اصلی فعالیت های اجتماعی و تولیدی محسوب می شوند که در جامعه و فرهنگ ایرانی و اسلامی ما همواره با ویژگی‌ها و صفاتی چون صداقت، امانت، سلامت، شجاعت، مقاومت و پشتکار و همچنین وطن دوستی شناخته شده اند و به عنوان جامعه تولیدگر؛ بارمسئولیت بزرگ تولید کشاورزی و صنایع دستی را بر دوش دارند. 
این بخش از جامعه انسانی را باید مظهر خود اتکایی و خودکفایی کشور به حساب آورد که نقش آنها در عرصه های مختلف خدمت رسانی به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی یک نقش ویژه و بی بدیل است. 
بر همین اساس تقویت همه جانبه‌ی کیفیت زندگی اجتماعات روستایی، ارتقای بهره وری، توسعه‌ی فرصت های پایدار از بابت دسترسی به منابع, امکانات و منابع میان شهر و روستا، توسعه ظرفیت های متنوع اقتصادی و هم چنین بسترسازی به منظور مشارکت موثر و همه جانبه مردم و نهادهای محلی در فرآیند تصمیم سازی و برنامه ریزی از پیش نیازهای توسعه‌ی پایدار و همه جانبه روستا می باشد که امروزه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و با ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها در مناطق روستایی این نگاه و رویکرد شکل گرفته و روز به روز در حال تعمیق و گسترش است.
اینجانب ضمن گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر و با آرزوی سربلندی و عزت برای همه روستانشینان  این مرز و بوم به ویژه روستائیان وعشایرغیور استان قزوین از همکاری و همدلی روستائیان و عشایر با مجموعه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تشکر و قدردانی نموده و از همه مسئولان و مدیران در سطوح مختلف انتظار دارم که بیش از پیش در جهت بالابردن کیفیت زندگی در این مناطق و ارتقای شاخص های توسعه روستایی کوشا باشند.
عبدالمحمد زاهدی
استاندار قزوین