رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی کشور را تامین می کنیم


16 مهر, 1397 - 16:07 -- اداره کل روابط ...
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی کشور را تامین می کنیم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی تلاش می کنیم ضمن افزایش تولید به رونق اقتصادی و اشتغال کمک شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محسن صالحی نیا در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که روز دوشنبه با حضور اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ مجلس در استانداری برگزار شد اظهارداشت: عزم همه مسئولان دولتی این است تا کمک کنیم از همه ظرفیت های موجود در بخش تولید استفاده شود.

وی اضافه کرد: با تعریف بسته های حمایتی و اتخاذ روش های موثر باید از تولیدکننده حمایت جدی کنیم تا مشکلات کاهش یابد.

معاون امور صنایع وزارت صمت یادآورشد: یکی از راهکارهای کاهش مشکلات موجود استفاده از تمام توان واحدهای صنعتی است و با نوسان قیمت ارز و کاهش قاچاق کالا شرایط برای افزایش تقاضا و بازار برای محصولات ایرانی بخوبی مهیا شده است.

صالحی نیا تصریح کرد: ما در بخش دولتی با سیاست های اصولی و حمایت از بخش تولید تلاش می کنیم کارها تسهیل شود و بخش تولید هم با تلاش جدی در افزایش میزان تولید محصول می تواند از این فرصت برای تامین نیازهای خود اقدام کند.

معاون وزیر صنعت گفت: در تامین مواد اولیه برخی کارخانه های تولید لوازم خانگی و نیز مواد پتروشیمی مورد نیاز پیگیری لازم صورت می گیرد و همراه شما کارآفرینان خواهیم بود.

وی افزود: اگر نوسان نرخ ارز از۳۸۰۰ به ۴۲۰۰ تومان باشد برای تولیدکننده قابل تحمل است اما چند برابر شدن قیمت آن آسیب زاست و برای آن باید تدبیر کرد.

صالحی نیا تصریح کرد: سامانه نیما مدیریت شده و از بخش خصوصی انتظار داریم در کنار بخش دولتی باشند و احساس نکند از یکدیگر جدا هستیم.

وی اظهارداشت: شاید گاهی باید در اتاق های دربسته تصمیم بگیریم اما حتی در این شرایط هم از نظر تولیدکننده و صادرکننده استفاده می کنیم.

صالحی نیا خواستار انتقال دیدگاههای تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان قزوین به وزارتخانه صنعت برای اتخاذ تصمیمات منطقی شد.