رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیام تسلیت زاهدی استاندار قزوین به مناسبت درگذشت استاد دبیر سیاقی


16 مهر, 1397 - 21:53 -- اداره کل روابط عمومی

پیام تسلیت زاهدی استاندار قزوین به مناسبت درگذشت استاد دبیر سیاقی

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در پیامی ضایعه درگذشت استاد دبیرسیاقی را به جامعه علمی و فرهنگی ایران بویژه استان قزوین تسلیت گفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در پیامی ضایعه درگذشت استاد دبیرسیاقی  را به دوست داران ادب و فرهنگ ایران زمین تسلیت گفت.متن پیام استاندار بدین شرح است:

به نام خداوند جان و خرد
خبر تاسف انگیز درگذشت استاد ارجمند زبان و ادبیات فارسی ،  شاعر و نویسنده نامدار ، وصی و یادگار علامه علی اکبر دهخدا،  پژوهشگر پرتلاش تاریخ و فرهنگ ایران و اسلام ، مصحح و مترجم برجسته شعر و نثر کهن، زنده یاد دکتر سیدمحمد دبیرسیاقی موجب اندوه فراوان شد.
این فرزند. شایسته سرزمین قزوین که عمری را با پاکی و نیکنامی در خدمت به ترویج و گسترش ادب و فرهنگ شکوهمند ایران و پاسداری از آثار و بناهای تاریخی زادگاهش گذراند; نمونه کم نظیری از دانشی مردان فرهیخته ای است  که با ایمان راستین و دانش فراوان ، یک لحظه نیز از آموختن و آموزش باز نایستاد و با تالیف بیش از یکصد جلد کتاب و صدها مقاله علمی و تربیت شاگردانی فاضل در دانشگاه های  ایران، اروپا، مصر و چین برای ماندگاری و استواری درخت پربار فرهنگ ایران زمین در جای جای جهان از جان شریفش مایه گذاشت و با عزت و سعادت به جهان ابدی کوچید.
اینجانب این مصیبت بزرگ را به خانواده محترم دبیرسیاقی ، جامعه فرهنگی ایران ، شهروندان استان قزوین و انبوه علاقمندان آن استاد فرهیخته صمیمانه تسلیت گفته و برای روح تابناک وی، علوّ درجات و همنشینی با اولیا و صالحان آرزومندم.
عبدالمحمد زاهدی
استاندار قزوین