رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

گسترش مشارکت عمومی در تامین سلامت اجتماع از اهمیت ویژه ای برخوردار است


16 مهر, 1397 - 22:10 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار البرز :

گسترش مشارکت عمومی در تامین سلامت اجتماع از اهمیت ویژه ای برخوردار است

فرماندار البرز گفت:مهمترین اصل در پیشبرد اهداف حوزه سلامت تقویت باور عمومی وارج نهادن به مشارکت عمومی است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،

 "رضا گروسی " فرماندار شهرستان البرز ، در جلسه مجمع سلامت این شهرستان با تاکید بر اینکه امنیت و سلامت بدون  باور، مشارکت عمومی و الزام عملی تحقق یافتنی نیست، گفت: مهم‌ترین پشتوانه سلامت اعتقاد است یعنی مردم می بایست به اهمیت سلامت خود اعتقاد داشته باشند.


وی افزود: درعرصه  فعالیت های مشارکتی از جمله در حوزه سلامت ، پیشبرد و دستیابی به نتایج مورد نظر نیازمند حضور فعال و موثر عموم مردم   از یک طرف و نهاد ها و نیزدستگاه های اجرایی از سوی دیگر  است .

فرماندار البرز توجه به سلامت را امری جامعه و فرد محور دانست و ادامه داد: در سبک زندگی امروزی  باید آگاهی های عمومی را افزایش دهیم چراکه دولت به تنهایی نمی تواند در حوزه سلامت ورود کند وباید با ساماندهی موازی کاری  از تمام ظرفیت ها دراین حوزه بهره برد. 

نماینده عالی دولت در شهرستان  با اشاره به مطلق نبودن نتایج حوزه بهداشت و سلامت گفت:در قدم اول نیازمند  باور، پذیرش  ونهادینه شدن  مشارکت اجتماعی در بین آحاد مردم هستیم و در گام های بعدی توانایی اجرا و رفع موانع ساختاری مورد توجه قرار میگیرد.

وی کمرنگ بودن نتایج امورمشارکتی را ضعف در باور اجتماعی دانست  و گفت : اقدامات  نظام طی چهار دهه پس از انقلاب و نیز  ابلاغیه و دستورالعمل های تسهیل گر ارایه شده توسط دولت تدبیر و امید گواه توانمندی و  کاهش موانع ساختاری در این خصوص است. 

گروسی در ادامه  به مشارکت های بین بخشی و استفاده از ظرفیت های دیگر دستگاه ها اشاره  و تاکید کرد : دانشگاه های علوم پزشکی و سازمانهای مردم نهاد حوزه بهداشت و سلامت  می بایست برای بهبود سلامت جامعه از توان و ظرفیت دیگر دستگاه های دولتی و خصوصی بهره گیری کنند و به نوعی دیگر دستگاه ها را  در سلامت جامعه خود سهمیم و دارای مسئولیت اجتماعی بدانند.

وی با بیان اینکه بخش عمده موضوعات مرتبط با حوزه سلامت مردم در اختیار سازمان‌ها و نهادها است ،گفت :  دستگاه‌های متولی حوزه سلامت نقش خود را در این بخش  ایفا کنند اما به مشارکت  عمومی در راستای تحقق سیاست‌های مرتبط با حوزه سلامت بیش از پیش  نیازمندیم .

وی با اشاره به اهمیت مشارکت در تامین و حفظ سلامت جامعه تصریح کرد : : براین اساس می بایست همکاری دستگاه های مختلف در بخش های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی فراگیر شود و دیگر نباید  سلامت را تنها از مجموعه وزارت بهداشت طلب نمود. 

گروسی   درخصوص مسئولیت های شهرداری وشوراها در حوزه سلامت خاطرنشان کرد:امیدواریم بخشی از تامین سلامت اجتماعی جامعه که می بایست  در محلات  توسط شهرداریها تسهیل شود ،از جمله  ساماندهی مشاغل مزاحم با اقدامات کارشناسی مورد توجه بیشتری  قرار گیرد .

فرماندار البرز در پایان با قدردانی از مشارکت خیرین و مردم در حوزه سلامت  اظهار کرد: حضور خیرین و سازمانهای مردم نهاد در حوزه سلامت و بهداشت اجتماعی می بایست  بیش از گذشته گسترش یابد.