رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مسابقات ورزشی المپیاد نخبگان کشور در سه رشته ی ورزشی به میزبانی قزوین برگزار می شود


18 مهر, 1397 - 17:27 -- روابط عمومی 3
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری قزوین:

مسابقات ورزشی المپیاد نخبگان کشور در سه رشته ی ورزشی به میزبانی قزوین برگزار می شود

آشناگر معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری قزوین : مسابقات ورزشی المپیاد نخبگان کشور در سه رشته ی ورزشی به میزبانی قزوین برگزار می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علیرضا آشناگر معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری قزوین در جلسه شورای ورزش استان که با محوریت تشریح برنامه های هفته تربیت بدنی و سلامت و مسابقات ورزشی المپیاد نخبگان کشور که سه رشته ی آن به میزبانی استان برگزار خواهد شد گفت:

مهم ترین اقدام در رابطه با شعار "نه به اعتیاد" ایجاد تحرک در افراد است که اگر کودکان و دانش آموزان ما امروز به کم تحرکی عادت کنند در سنین بالا دچار آسیب های جدی در حوزه سلامت و اجتماعی خواهند شد.
آشناگر گفت: دیده ام که در شهر قزوین دوچرخه سواری در حال رونق گرفتن است و شهرداری هم در حال فراهم کردن زیرساخت برای این کار است.شهرهای ما آنقدر بزرگ نیستند که نتوان با دوچرخه در همه جای آن تردد کرد و امیدواریم فرهنگ استفاده از دوچرخه کاملا جا بیفتد.

آشناگر افزود: باید روی ورزش بانوان، سالمندان و همینطور  ورزش روستاها و مناطق حاشیه نشین شهری تمرکز کرد.

وی گفت: اماکن ورزشی کمی در اختیار زنان است و این اماکن بیش تر چهره مردانه دارد.باید شرایط و امکانات به نحوی باشد که هر زمان اراده کردند بتوانند ورزش کنند.

آشناگر در ادامه گفت: قشر سالمندان ما هم تحرک ندارند و ورزش بهترین وسیله برای ارتقای سلامت روان و جسم آن هاست که تاکید میکنم برای این قشر هم برنامه داشته باشید. ورزش همگانی، ورزش های فکری مثل شطرنج و بازی های بومی محلی گزینه های مناسبی برای این قشر هستند.

معاون استاندار در رابطه با ورزش روستایی گفت: به روستاها توجه کنید هر چند تحرک در بین مردم روستا زیاد است اما امکانات و تجهیزات را نیز برای آن ها باید فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در مناطق حاشیه ای شهر هم می توان با ایجاد زمین های ورزشی مثل زمین فوتبال و استخرهای روباز امکانات خوبی برای ورزش افراد فراهم ساخت.

در ادامه جلسه علیرضا آشناگر با توجه به میزبانی استان قزوین از رشته های کشتی آزاد و فرنگی،بستکبال ۳ نفره بانوان و ووشوی المپیاد نخبگان کشور، دستورات لازم را به دستگاه های عضو شورای ورزش استان برای همکاری با اداره کل ورزش و جوانان به منظور میزبانی از این مسابقات صادر کرد و خواست تا ظرف یک هفته امکانات برای برگزاری این مسابقات فراهم گردد.