رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پروژه انتقال آب از سد طالقان به قزوین تسریع شود


21 مهر, 1397 - 11:27 -- اداره کل روابط عمومی
معاون عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد:

پروژه انتقال آب از سد طالقان به قزوین تسریع شود

معاون عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد:پروژه انتقال آب از سد طالقان به قزوین تسریع شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 معاون عمرانی استاندار در جلسه ای که به منظور بررسی مشکلات پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان به قزوین برگزار شد تاکید کرد: این پروژه تا کنون تنها 5 درصد پیشرفت فیزیکی و 1.75 درصد پیشرفت مالی داشته که با توجه به پی گیری ها و خواسته های مردم ، انجام این پروژه می بایست تسریع شود.

 فرخ زاد گفت: یکی از اولویتهای اصلی این پروژه مطالعات زیست محیطی دراستان و اجرا ی پروژه در تصفیه خانه و خط انتقال و تامین آب می باشد، بنابراین مشاور طرح مطالعات زیست محیطی را به اداه کل محیط زیست ارائه کند و اگر نیاز به افزودن پیوستهای کاملتر بود نیز در اسرع وقت این مطالعات انجام و ارائه شود.

 وی گفت: در خصوص مسائل مالی موضوع دیون باید تامین شود تا پروژه پیش رود، همچنین با توجه به مذاکراتی که با شرکت گرین اویل انجام شده ، در صورت موافقت بانک ملی، برای تامین مالی این پروژه مشکلات تا حد زیادی مرتفع خواهد شد . همچنین بحث ماده 53 نیز در حال پی گیری است . اواراق تسویه و نیز کمکهای فنی و اعتباری هم از راهکارهای مناسبی است که می توان برای تامین مالی این پروژه از آنها استفاده کرد.

فرخ زاد تاکید کرد: برای شناسایی معارضین احتمالی باید تمام مسیر دکوپاژ، انجام شود همچنین برای انجام پروژه در زمینی که در اختیار آمادگاه ارتش می باشد نیر می توان با رایزنی و برگزاری جلسه با حوزه معاونت سیاسی و دادستان آبیک و پی گیری های مربوطه این مشکل را رفع نمود.

معاون عمرانی بحث تامین مالی و معارضین را از مشکلات اصلی این پروژه بر شمرد و گفت: با توجه به اهمیت این پروژه جلسات به صورت ماهیانه برگزار شود تا با کنترل و بررسی های لازم موانع موجود رفع گردد.