رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

همایش پیاده روی اربعین یک حرکت بزرگ مذهبی و مردمی است


21 مهر, 1397 - 12:42 -- روابط عمومی 1
استاندارقزوین:

همایش پیاده روی اربعین یک حرکت بزرگ مذهبی و مردمی است

استاندار قزوین گفت: همایش پیاده روی اربعین حسینی باید به صورت مردمی و خود جوش برگزار و مداخله دستگاه های دولتی در آن به حداقل برسد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" عبدالمحمد زاهدی" پیش از ظهر امروز شنبه در دیدار با اعضای ستاد اربعین استان که در استانداری قزوین برگزار شد؛ با بیان این مطلب گفت: همواره حرکت بزرگ دینی و مذهبی اربعین حسینی به شیوه سنتی، خودجوش و مردمی برگزار شده است و باید تلاش کرد این شیوه برگزاری با مداخله دستگاه های دولتی تغییر نکند.
زاهدی خاطر نشان کرد: امسال حضور پررنگ مردم در این همایش با توجه به مسایل منطقه ای و تهدیدات استبکار جهانی بسیار مهم است و باید با برگزاری باشکوه این مراسم نشان داد تهدیدات استکبار جهانی بی تاثیر بوده است.
وی با بیان اینکه باید بر خدمات بهداشتی و درمانی این مراسم نیز تمرکز کرد افزود: طی این مراسم موکب های بسیاری به امر تغذیه و اسکان زایران توجه می کنند و باید از ارایه خدمات بهداشتی، درمانی و مدیریتی طی این مراسم نیز غافل نشد.
این مسئول با بیان اینکه باید میزبانی زوار اربعین حسینی به عراقی ها واگذار شود، ادامه داد: باید مراقب بود در ارایه خدمات به زایران این مراسم میان موکب های ایرانی و عراقی دوگانگی به وجود نیاید و زمینه سوء استفاده دشمنان فراهم نشود.
زاهدی ادامه داد: برای حل مشکلات اربعین حسینی از جمله تامین اتوبوس های ناوگان حمل و نقل عمومی همکاری لازم صورت خواهد گرفت و مکاتبات لازم با مراجع بالادستی برای رفع کمبود دستگاه های اتوبوس پیگیری خواهد شد.
در ادامه این جلسه سایر اعضای کمیته ستاد مردمی اربعین اقدامات کمیته های متبوع زیر نظر خود را گزارش دادند.

ستاد اربعین حسینی در استان با 15 کمیته فعالیت خود را در استان آغاز کرده است.

 

کلید واژه ها: