رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

باز آفرینی شهری رویکردی نو برای احیا بافتهای فرسوده محسوب می شود


24 مهر, 1397 - 09:33 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار البرز :

باز آفرینی شهری رویکردی نو برای احیا بافتهای فرسوده محسوب می شود

فرماندار البرز گفت : باز آفرینی شهری فرصت مناسبی در جهت کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه فراهم نموده است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،


"رضا گروسی " فرماندار این شهرستان در جلسه بازآفرینی شهری که در شهرداری محمدیه برگزار شد ، گفت : بازآفرینی  شهری فرصت مغتنمی است  برای ارائه خدمات  به قشر آسیب پذیر جامعه است که نباید با عدم برنامه ریزی درست این فرصت ها مغفول بماند. 

فرماندار البرز به اولویت استفاده از ظرفیت های بومی در اجرای این طرح ملی اشاره کرد وگفت: شایسته است با ارائه  تسهیلات ،  زمینه ایجاد فرصت های شغلی در بین اقشار ساکن محدوده ها با هدف کارآفرینی و ایجاد شغل  در بازار کار در چارچوب این سند ملی راهبردی فراهم شود . 

وی در ادامه افزود: دستگاه های ذی ربط  می بایست در اجرا طرح های ارائه شده  ، به مشارکت جدی مردم و استاندارد سازی توجه ویژه ای داشته و  این موضوع را جدی تلقی نمایند .
 
گروسی تاکید کرد: دراجرا این طرح اعتبارات مناسبی برای ایجاد زیر ساخت های لازم پیش بینی شده که انتظار می رود دستگاه های عضو ستاد شرایط لازم را برای جذب این اعتبارات در محلات هدف فراهم کنند تا شاهد تغییر و تحولات چشمگیری در این محلات باشیم .

فرماندار البرز  به استفاده از نیروهای متخصص وتوانمند موجود در شهرداری ها از مرحله ارائه طرح مطالعاتی تا سایر سطوح تاکید کرد وگفت: در اجراء طرح بازآفرینی  باید از حداکثر ظرفیت های موجود در دستگاه های ذی ربط استفاده شود و تا حد امکان از تحمیل هزینه های مازاد در پیشبرد برنامه ها اجتناب  کرد .

گروسی گفت : ارتقای سطح زندگی ، افزایش امید به زندگی و ارتقای سطح ارائه خدمات به شهروندان و ساکنان سکونتگاه های غیر رسمی واقع در حواشی و مناطق و داخل بافت فرسوده شهر از اهداف مهم طرح بازآفرینی پایدار شهری است.

وی همچنین از مسئولان خواست تا در راستای سند آمایش سرزمین و ظرفیت های موجود جذب حداکثری منابع را در دستور کار خود قرار دهند .