رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

زبان هنر بهترین شیوه ترویج فرهنگ نماز در بین نسل جوان است


28 مهر, 1397 - 12:48 -- خبر
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تاکید کرد :

زبان هنر بهترین شیوه ترویج فرهنگ نماز در بین نسل جوان است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی گفت: ترویج و توسعه فرهنگ نماز با استفاده از زبان هنر بستر مناسبی را برای نشاط معنوی در بین نسل جوان فراهم می آورد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری  در  جلسه هماهنگی اجلاسیه نماز استان قزوین گفت: در حوزه فرهنگ سازی نماز باید خلاقیت به خرج دهیم و این موضوع مهم را در نهاد خانواده جا بیاندازیم.
مریم بیدخام با بیان اینکه تلاش در حوزه نماز نیازمند بسیج همگانی نهادها و دستگاه های فرهنگی است، افزود: باید برای ترویج نماز از ظرفیت و توانمندی سمن ها نیز بهره بگیریم.
وی افزود :هر مقدار ما در زمینه ترویج نماز با بهره گرفتن از تشکلهای مردم نهاد  بیشتر فرهنگ سازی کنیم کمتر با آسیب ها مواجه شده و تاثیر گذاری بیشتری را شاهد خواهیم بود .
وی یکی از بهترین‌های راهکارهای کاهش ناهنچاریهای موجود در جامعه را ترویج و نهادینه‌کردن فرهنگ نماز بین اقشار مختلف مردم  دانست و گفت :  نقش خانواده‌ها در ترویج فرهنگ نماز بی بدیل است .
 بیدخام زبان هنر را  ظرفیت بسیار مناسبی برای ترویج فرهنگ نماز عنوان کرد و اظهار کرد : ترویج و توسعه فرهنگ نماز با استفاده از زبان هنر به ویژه در اجرای اجلاسیه نماز بستر مناسبی را  برای نشاط معنوی در بین جوانان و نوجوانان فراهم می آورد .
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در ادامه گفت در آستانه اجلاس نماز استانی به منظور ترویج فرهنگ قرانی و راهکارهای جذب نسل جوان به نماز ، همایشی با حضور اعضاء تشکلهای مردم نهاد استان برگزار خواهد شد .
گفتنی است اجلاسیه نماز در هفته دوم آذر ماه در قزوین برگزار می شود.