رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برگزاری کنگره شهدا؛مهمترین حرکت فرهنگی استان در سال جاری


10 آبان, 1397 - 12:38 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین تاکید کرد:

برگزاری کنگره شهدا؛مهمترین حرکت فرهنگی استان در سال جاری

استفاده از ظرفیت هنرمندان و رسانه ها در برگزاری کنگره شهدا
استاندار قزوین در شورای سیاست گذاری اجلاسیه کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین بیان داشت: کنگره شهدا مهمترین رویداد فرهنگی استان است که باید با کمک همه دستگاههای اجرایی، رسانه ها و مردم به شایستگی و باشکوه و در شان خانواده شهدا برگزار شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" شورای سیاست گذاری اجلاسیه کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین روز پنجشنبه در استانداری قزوین برگزار شد،اظهار داشت: ایام اسارت و اربعین حسینی را پشت سر گذاشتیم و شکوه این راهپیمایی هر انسانی را شگفت زده می کند و اگر بتوانیم بدرستی اهداف قیام حضرت را به دنیا ارایه کنیم، همه شیفته شده و راهش را ادامه می دهند.
وی افزود: باید در راه شهدا خالصانه کار کنیم زیرا همه در برابر شهدا مسئول هستند و ما که سالها مدیر بودیم و قدرت تصمیم گیری داشتیم نباید امروز شرمنده شهدا شویم.
زاهدی بیان کرد:شهادت اوج هنرمندی انسان است وقتی در هنر خلاقیت وجود دارد این ابتکار از خدا گرفته شده، مدیریت  ها و فرماندهی هنر است اما همه این هنرها با هنر شهادت قابل مقایسه نیست زیرا آخرین نفس کشیدن یک شهید با همه هنرنمایی و مدیریت های مابرابری می کند.
وی اظهارداشت: خداوند وقتی انسان را خلق کرد عاشورا را دیده وهمه فداکاری و صحنه های زیبایی که در طول تاریخ خلق می شد را آگاه بود و باید پذیرفت شهدا هم در آفرینش صحنه های زیبای خلقت نقش بی بدیلی داشتند که توانستیم با دست خالی پیروز شویم.
استاندار یادآورشد: انقلاب ما فرهنگی است و مرزی ندارد و با رهبری حضرت امام به پیروزی رسید و امروز ارزش خون شهدا ماندگار است.
وی بیان کرد: تاکید جدی داریم مهمترین حرکت فرهنگی استان برگزاری کنگره سه هزار شهید است و حرکتی مهمتر از این رویداد نداریم لذا مشارکت در این رویداد وظیفه اداری نیست بلکه یک کار دلی، انسانی و اخلاقی است و هر کس هر توانی دارد در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید کمک کند.
زاهدی گفت:ما می خواهیم یک کنگره بزرگ و خوب برگزار کنیم و پول هم نداریم لذا همه باید از توان و ظرفیت خود استفاده کنند تا با کمترین هزینه بتوانیم کاری ماندگار را به منصه ظهور برسانیم.
استاندار اظهارداشت:اگر صادقانه حرکت کنیم خدا هم کمک می کند و در این راستا هیچ دستگاه نظارتی برای هزینه کردن در مسیر شهدا بازخواست نخواهد کرد و اگر چنین اتفاقی رخ دهد حتی بازخواست در مقابل هزینه کردن برای شهدا خودش ارزش است و در نهایت من جوابگو هستم.
زاهدی افزود: در روستاها هم کنگره برگزار شد و مردم مشارکت کردند و امور باقیمانده هم باید بخوبی و با دقت انجام شود تا کارها شایسته شهدا باشد.
استاندار گفت: همه مسئولان ادارات و شهرداران لازم است برای فضاسازی در شهرها و روستاها همت کنند تا در روزهای باقیمانده بتوان کارهای مهمی را محقق کرد.
وی اظهارداشت: باید در میزبانی کنگره شهدا فرهنگ و منش مردم خوب قزوین منعکس شده و در کنار آن چاپ کتب و آثار شهدا هم پیگیری شود.
زاهدی بیان کرد: لازم است دبیرخانه از هنر افرادی که ایده خاصی دارند استفاده کند و رسانه های استان هم به عنوان بازوی توانای کنگره در اطلاع رسانی و تولید محتوا مشارکت جدی داشته باشند.
وی گفت:رسانه های مکتوب، مجازی و صدا و سیما با تهیه خبر، مصاحبه، مقاله، گزارش، مستند در خصوص کنگره همکاری بیشتری داشته باشند که در این میان همه دستگاهها باید کمک کنند و پای کار باشند تا کمترین کار برای شهدا را شایسته برگزار کنیم تا شرمنده نباشیم.