رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قزوین،پایلوت کشوری تشکیل تیم های واکنش سریع در مخاطرات شیمیایی شد


12 آبان, 1397 - 12:53 -- روابط عمومی 3
سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان خبر داد:

قزوین،پایلوت کشوری تشکیل تیم های واکنش سریع در مخاطرات شیمیایی شد

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان خبر داد:استان قزوین، پایلوت کشورجهت اجرای طرح تشکیل تیمهای واکنش سریع در مخاطرات شیمیایی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

قدرت اله مهدیخانی، سرپرست اداره کل مدیریت بحران در خصوص دیداری که باتفاق معاونت محترم امور عمرانی و ریاست دانشگاه علوم پزشکی  قزوین، با مهندس نجار، معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور انجام گرفت اظهار داشت: در این دیدار مشکلات و معضلات موجود در رابطه با  استقرار حجم بالای صنایع  در استان، خصوصا" صنایعی که در ارتباط با انواع مواد شیمیایی خطرناک میباشند، مطرح و راهکارهای علمی و عملی موجود بررسی و پیشنهادات  اداره کل مدیریت بحران قزوین  در این زمینه ارائه گردید.

وی افزود: در این جلسه شرح مفصلی از انواع خطرات تهدید کننده مرتبط با صنعت عنوان گردیده ودر خصوص انجام طرح مطالعه خطر پذیری صنایع استان و متعاقب آن  تفکیک واحدهای صنعتی به سه رده کم خطر، خطر متوسط و پر خطر  و نیز احصاء اطلاعات ذی قیمتی پیرامون  نوع مواد شیمیایی و اطلاعات فنی صنایع مستقر در استان، توضیحات مبسوطی ارائه گردید.

این مقام مسئول ادامه داد: مهندس نجار، ریاست سازمان مدیریت بحران کشور ضمن تقدیر و تشکر از انجام طرح فوق که در کشور برای اولین بار انجام گرفته ، از پیشنهاد این اداره کل مبنی بر تشکیل تیمهای واکنش سریع در مخاطرات شیمیایی استقبال وقزوین را به عنوان پایلوت جهت اجرای این طرح انتخاب نمود.

مهدیخانی در پایان اظهار امیدواری کرد، با همکاری هر چه بیشتر مدیران و کارشناسان صنایع و نیز عزم جدی مسولین امر، بتوان این طرح را به خوبی در استان اجرایی کرد.